Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID pret basketbolistu Biedriņu lūdz sākt kriminālvajāšanu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdzis sodīt Latvijas bagātāko basketbolistu, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Goldensteitas «Warriors» spēlētāju Andri Biedriņu, par izvairīšanos maksāt 11 543 latu pievienotās vērtības nodokli (PVN). Nodoklis nav samaksāts par ASV nopirktas motorlaivas «Malibu Wakesetter» ievešanu Latvijā.

VID aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza, ka aizdomas krīt tieši uz Biedriņu, taču žurnālā «Kas Jauns» savulaik tika vēstīts, ka Biedriņš ir iegādājies tieši «Malibu Wakesetter» motorlaivu, ar kuru braukā pa Baltezeru, ziņo LETA.

VID Finanšu policijas pārvalde 28.jūnijā nosūtīja Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret trim personām par izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas, tādējādi radot zaudējumus valsts budžetam 11 543,82 latu apmērā.

Pret vienu SIA juridiski atbildīgo amatpersonu lūgts uzsākt kriminālvajāšanu saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta otro daļu un 217.panta otro daļu, bet pret divām citām (viens no viņiem augsta līmeņa profesionāls sportists) – saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta otro daļu.

Veicot kriminālprocesuālās darbības 2011.gada 3.novembrī saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta otro daļu uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, VID Finanšu policijas pārvalde noskaidroja, ka viena SIA juridiski atbildīgā amatpersona ar mērķi personu grupā izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas par jaunas motorlaivas ievešanu Latvijā no ASV nodibināja uzņēmumu un piereģistrēja motorlaivu «Malibu Wakesetter» kā šī uzņēmuma pamatlīdzekli.

Uzņēmums tika nodibināts it kā ar mērķi nodarboties ar atpūtas un sporta priekšmetu, ūdens un sauszemes transportlīdzekļu iznomāšanu, jau iepriekš zinot, ka vienīgais iznomājamais ūdens transportlīdzeklis būs minētā motorlaiva un tā vienīgais lietotājs būs viena persona.

Augsta līmeņa basketbolists, pērkot motorlaivu «Malibu Wakesetter» ASV, ievedot to Latvijā un izlaižot brīvam apgrozījumam kā SIA pamatlīdzekli saimnieciskās darbības nodrošināšanai, izvairījies no PVN nomaksas valsts budžetā  11 543,82 latu apmērā, informē VID.

Lai maldinātu pirmstiesas izmeklēšanu un imitētu uzņēmuma saimniecisko darbību, tika veikta grāmatvedības dokumentu viltošana, proti, kādam augsta līmeņa profesionālam sportistam tika izrakstīts rēķins par motorlaivas «Malibu Wakesetter» nomu ar mērķi radīt maldinošu iespaidu it kā SIA tiešām ir sniedzis laivas nomas pakalpojumus šai personai.

Par centieniem maldināt liecina tas, ka rēķins izrakstīts vairāk nekā trīs mēnešus pēc reālā pakalpojuma sniegšanas.

Sākotnēji kriminālprocess VID Finanšu policijas pārvaldē 2011.gada 3.novembrī tika uzsākts atbilstoši Krimināllikuma XIX nodaļas «Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā» noziedzīgo nodarījumu pazīmēm par uzņēmuma juridiski atbildīgo personu un citu fizisko personu iespējamiem izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, taču, ņemot vērā  izmeklēšanas laikā iegūtos pierādījumus, šogad maijā kriminālprocess tika pārkvalificēts saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta 2.daļu par izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas.

Šobrīd visām trim personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.