Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Olimpiskās spēles pakļauj britu izlūkdienestus nepieredzētam spiedienam

Gatavošanās Londonas olimpiskajām spēlēm pakļāvusi britu izlūkdienestus līdz šim nepieredzētam spiedienam, saasinot citu draudu radītos riskus valstij, ceturtdien secinājusi Lielbritānijas parlamenta Izlūkošanas un drošības komiteja.

Komitejas ziņojumā izlūkdienesti uzslavēti par prioritāšu pārkārtošanu, lai cīnītos pret potenciālajiem draudiem, ko olimpiskajām spēlēm varētu radīt starptautiskā teroristu organizācija «Al Qaeda», īru republikāņu disidenti un «naidīgas valstis».

Komiteja pārskatījusi britu iekšējā izlūkošanas dienesta MI5, ārējā izlūkdienesta MI6 un valdības izlūkdienesta GCHQ darbu.

Ziņojumā teikts, ka gatavošanās olimpiskajām aizvadītā gada laikā pakļāvusi izlūkdienestus nepieredzētam spiedienam, un pievērsta uzmanība minēto aģentūru darbinieku lielajiem pūliņiem un slodzei.

Tomēr vienlaikus komitejas locekļi pauduši bažas par riskiem citās sfērās un Lielbritānijas ievainojamību šajā kritiskajā laika posmā.

Papildu darbu dēļ izlūkdienesti, sevišķi MI5, ir iesaldējuši darbinieku atvaļinājumus, nebūtisku darbinieku pārvietošanu un palielinājuši darba stundu skaitu.

Komitejas ziņojumā secināts, ka šie pasākumi palīdz tikt galā ar papildu darbiem, bet norādīts, ka dažiem cilvēkiem to ir grūti izturēt.

Sevišķi sarežģīti aģentūru darbiniekiem bijis noorganizēt bērnu aprūpi vasaras periodā.

Komitejas ziņojumā arī norādīts uz tā dēvētā arābu pavasara ietekmi. Secināts, ka tā gan izpaužas lēni, bet var kļūt par īstu izaicinājumu izlūkdienestiem.