Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Procentu likmju manipulācijas skandāls aptver arī citas bankas

Lielbritānijas bankas «Barclays» augstākā līmeņa vadītāji brīdinājuši darbiniekus, ka skandāls par «Libor» procentu likmju manipulācijām aptvers arī citas bankas.

Bankas iekšējā sarakstē teikts, ka atklājumi par tās konkurentiem varētu liecināt, ka tās šajā skandālā ir vainīgākas nekā «Barclays».

Tāpat bankas priekšsēdētājs Markuss Agiuss un citi augstākā līmeņa vadītāji šajā vēstulē arī atzinuši, ka klientiem, akcionāriem un regulatoriem ir tiesības justies pieviltiem pēc tam, kad «Barclays» atzinās «Libor» procentu likmju manipulācijās un saņēma 290 miljonu sterliņu mārciņu (257,8 miljonu latu) naudassodu no Lielbritānijas un ASV regulatoriem.

Patlaban saistībā ar šo skandālu tiek pārbaudītas vairākas bankas gan Lielbritānijā, gan ASV.

Iepriekš izskanēja informācija, ka procentu likmju manipulācijas ietver arī Japānu.

Saskaņā ar «Barclays» skaidrojumiem par notikumiem 2008.gada oktobrī tā laika vadītājs Bobs Daimonds apspriedis bankas neatlaidīgi augstās «Libor» likmes ar Lielbritānijas Centrālās bankas vadītāja vietnieku Polu Takeru.

Tajā laikā pastāvējušas bažas, ka «Barclays» šķietami augstākas aizņemšanās izmaksas salīdzinājumā ar citām bankām finanšu tirgi varētu izprast kā pazīmes par to, ka banka nonākusi grūtībās.

«Barclays» informē, ka bankas bijušais operāciju vadības direktors Džerijs del Misjē tad pārpratis situāciju, uzskatot, ka Lielbritānijas Centrālā banka devusi atļauju bankai norādīt nepareizu aizņemšanās izmaksu informāciju, lai tā atbilstu citām bankām.