Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sieviete par komunālajiem pakalpojumiem pārmaksā 1000 latu; citus aicina rīkoties tāpat

Rīgā kāda sieviete par komunālajiem pakalpojumiem pārmaksājusi 1000 latus. Visticamāk, sieviete šādi rīkojās, lai izlīdzinātu maksājumus par komunālajiem pakalpojumiem.

Uzņēmuma «Rīgas Namu pārvaldnieks» vadītājs Ervīns Straupe pirmdien Latvijas Radio sacīja, ka kāda Bolderājas iedzīvotāja ik mēnesi par komunālajiem pakalpojumiem iemaksājusi par 100 latiem vairāk, nekā uzņēmums uzrādījis rēķinā.

«Sieviete šādi par komunālajiem pakalpojumiem maksā avansā. Šī summa [kopumā pārmaksātie 1000 latu] parādās viņas rēķinā, tie nekur nepazūd,» sacīja Straupe.

Jautāts, vai šī sieviete dzīvo mājā, kuri nav komunālo parādu, Straupe sacīja, ka «viņa vienkārši ir ļoti aktīva kundze».

Straupe sarunā radio raidījuma «Krustpunktā» sacīja, ka uzņēmums patlaban izskata iespēju ieviest izlīdzināto maksājumu iespēju – tā, lai cilvēkiem arī vasaras mēnešos būtu iespēja maksāt lielākas summas par komunālajiem pakalpojumiem. Tādejādi ziemā maksājumi tik būtiski neatšķirtos.

Uzņēmuma vadītājs atklāja, ka patlaban rīdzinieku parādi bez kavējuma naudām ir aptuveni 24 miljoni latu. Soda procentos aprēķināti septiņi miljoni latu.

«Jāsaka, ka godīgākie maksātāji ir cilvēki ar zemiem ienākumiem, pensionāri. Situācija ir dažāda. Ir ļaunprātīgi nemaksātāji, kas varētu būt trešdaļa no visiem nemaksātājiem,» – tā Straupe.