Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ļoti grūti prognozēt, kā mainīsies degvielas cenas

Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns domā, ka degvielas cenas arī turpmāk piedzīvos svārstības, taču ir ļoti grūti prognozēt, kurā virzienā – vai tās pieaugs vai samazināsies.

Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» Stirāns sacīja, ka patlaban «situācija iet uz otru pusi» un degvielas cenas atkal sāk palielināt.

«Grūti pateikt, kāpēc [cenas pieaug tieši dīzeļdegvielai]. Tās ir spekulācijas pasaules biržās, ārpolitisku konfliktu dēļ. Vai degviela kļūs lētāka, patlaban grūti prognozēt. Pēdējo gadu tendences liecina, ka cenas pieaug, taču redzam, ka ik pa laikam tās arī tiek samazinātas,» sacīja viņš.

Kā ziņoja aģentūra LETA, piektdien, 13.jūlijā, Latvijas trīs lielākie degvielas tirgotāji paaugstināja dīzeļdegvielas cenu, savukārt benzīna cenas palika tādas pašas kā 9.jūlijā.

«Statoil», «Neste» un «Lukoil» dīzeļdegvielas litra cenu paaugstināja par vienu santīmu, un tagad tas maksā attiecīgi 91,9, 90,7 un 90,7 santīmus.

Jau iepriekš dīzeļdegvielas tirgotāji atzinuši, ka cenas tiek paaugstinātas, jo attiecīgi pieaug cenas degvielas biržās.

Kā ziņots, pirmdien, 9.jūlijā, tika celtas gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cenas. Trešdien par vienu santīmu tika celtas dīzeļdegvielas cenas un piektdien tās celtas nedēļas laikā jau trešo reizi.

4.aprīlī 95. un 98.markas degvielas cenas sasniedza rekordu, kas noturējās 15 dienas. «Statoil» degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīna cena sasniedza 1,059 latus, bet 98.markas degvielas - 1,089 latus par litru.