Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seksa pozitīvās puses

Pēc seksa palielinās prolaktīna izstrāde, līdz ar to saasinās oža. Tas savukārt galvas smadzeņu stumbra šūnām ožas centrā liek veidot jaunus neironus.

Mazinās risks saslimt ar sirds slimībām. Vīriešiem, kuri ar seksu nodarbojas trīs reizes nedēļā un biežāk, iespēja saslimt ar infarktu un insultu samazinās uz pusi.

Samazinās svars un uzlabojas organisma vispārējais stāvoklis, jo sekss ir līdzvērtīgs fiziskiem vingrinājumiem. Viens kaislīgs dzimumakts sadedzina apmēram 200 kcal — apmēram tik daudz, cik 15 minūšu skrējiens. Nodarbošanās ar seksu palielina testosterona izdalīšanos, kas stiprina kaulus un muskuļus. Žurnāls «Men’s Health» seksu nosaucis pat par «pašu labāko sporta lādiņu, kāds vien kādreiz izgudrots».

Samazinās depresija. Viens no skaidrojumiem ir tāds, ka hormons prostoglandīns, kas atrodas spermā, iesūcoties sievietes dzimumceļos, regulē sievietes dzimumhormonus.

Rodas pretsāpju efekts. Pirmsorgasma fāzē hormona oksitocīna līmenis paaugstinās piecas reizes. Tas sekmē endorfīnu veidošanos, kas rada pretsāpju efektu, kurš iedarbojas uz visiem sāpju veidiem, sākot ar galvassāpēm un migrēnu, beidzot ar artrītu un pirmsmenstruālajām sāpēm.

Samazinās gripas un saaukstēšanās slimību iespējamība. Nodarbojoties ar seksu vienu divas reizes nedēļā, antivielas A imunoglobulīna, kas nostiprina imūnsistēmu, daudzums organismā bija par 30% augstāks nekā tiem, kas ar to nodarbojās retāk.

Nodarbojoties ar minetu, uzlabojas zobu stāvoklis. Spermoplazma satur cinku, kalciju un citas minerālvielas, kas, kā pierādīts, palēnina zobu sairšanu. Šī metode varbūt ir pat efektīgāka un patīkamāka nekā zobu tīrīšana ar zobu pastu.

Samazinās risks saslimt ar prostatas vēzi. Urologi apgalvo, ka ir cieša sakarība starp ejakulācijas (sēklas noplūšanas) biežumu un prostatas vēža attīstīšanos. Nesenie publicējumi žurnālā «British Journal of Urology» apgalvo, ka bieža ejakulācija par trešdaļu samazina iespēju saslimt ar prostatas vēzi, raksta «newsru».