Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF: Eirozona ir kritiskā situācijā

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien paziņoja, ka eirozona atrodas kritiskā situācijā, tomēr tā var atjaunot savu uzticamību, sperot apņēmīgus soļus pretī banku savienības izveidei, ieviešot eiroobligācijas, kā arī palielinot Eiropas Centrālās bankas (ECB) līdzekļu iepludināšanu tirgū.

SVF pauž viedokli, ka ECB vajadzētu aktīvāk īstenot īpašus pasākumus, lai iegādātos valdību obligācijas un finansētu bankas. Tajā pat laikā ECB vajadzētu būt atvērtākai attiecībā uz saviem mērķiem.

«Eirozonas krīze ir sasniegusi jaunu un kritisku posmu,» teikts SVF paziņojumā.

«Neskatoties uz virkni politisku pasākumu, finanšu tirgu atsevišķās reģiona daļās joprojām atrodas akūta stresa ietekmē, tādējādi radot jautājumus par pašas monetārās savienības dzīvotspēju,» norada fonds.

SVF brīdina, ka eirozonas krīzes tālāka pasliktināšanās ievērojami negatīvi ietekmēs citas Eiropas valstis un visu pārējo pasauli.

«Ir nepieciešama apņēmīga rīcība pilnīgākas savienības virzienā,» teikts SVF paziņojumā.

Tajā pat laikā ir svarīgi īstenot strukturālo reformu programmas, tādējādi veicinot reģiona konkurētspējas palielināšanos.