Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Banku «Citadele» arī turpmāk vadīs Beļavskis

Piektdien bankas «Citadele» padome nolēma bankas valdes priekšsēdētāja pienākumus arī turpmāk uzticēt līdzšinējam bankas vadītājam Guntim Beļavskim, kuru šim amatam rekomendēja bankas padomes izveidotā nomināciju komiteja.

Bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece portālu «Apollo» informēja, ka bankas valdes priekšsēdētaja amata kandidātus atlasīja profesionāla personāla atlases kompānija, kurus tālāk virzīja izvērtēšanai nomināciju komitejā. Komitejas sastāvā bija bankas «Citadele» akcionāru – VAS «Privatizācijas aģentūra» un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas nozīmēti pārstāvji, kā arī neatkarīgs eksperts no Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta.

Pēc nomināciju komitejas rekomendācijas izskatīšanas bankas «Citadele» padome nolēma uzticēt turpināt valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīt esošajam bankas valdes vadītājam Guntim Beļavskim.

«Esmu pateicīgs par uzticību, ko esošajai bankas vadībai ir izrādījusi nomināciju komiteja un bankas padome, un apzinos atbildību akcionāru un nodokļu maksātāju priekšā,» sacījis Beļavskis.

Guntis Beļavskis banku «Citadele» vada no 2012.gada 1.maija. No «Citadeles» dibināšanas 2010.gada 30.jūnijā līdz 2012.gada 30.aprīlim viņš bija bankas valdes loceklis.

Beļavskim ir 10 gadu pieredze darbā banku sektorā un vairāk kā 15 gadu vadības pozīcijās. 2002.gadā Beļavskis tika uzaicināts strādāt «Parex» bankā par Pārdošanas nodaļas vadītāju.

Pēc gada viņu iecēla Pārdošanas un Mārketinga vadītāja amatā, bet vēl pēc gada viņš kļuva par Privātpersonu un MVU apkalpošanas daļas vadītāju. 2008.gada decembrī, Latvijas valstij pārņemot «Parex» banku, Beļavskis tika uzaicināts strādāt jaunajā «Parex» bankas valdē.

Kā ziņots, bankas «Citadele» valdes priekšsēdētāja amata kandidātu atlases procedūra tika uzsākta pēc tam, kad bankas iepriekšējais valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons pārgāja strādāt vairāku bankas meitas sabiedrību padomēs, lai paaugstinātu to darba efektivitāti un rezultativitāti.