Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpilī samazinājies latviešu skaits

 Daugavpilī gada laikā par 0,2% ir samazinājies latviešu skaits, liecina statistikas dati, kas pieejami Daugavpils pilsētas publiskajā pārskatā par 2011.gadu.

Pārskatā teikts, ka līdz ar kopējo iedzīvotāju skaita samazināšanos ir mainījies arī atsevišķu tautību iedzīvotāju skaits, kā arī to proporcionālais īpatsvars. Saskaņā ar statistikas datiem gada laikā par 0,2% samazinājies arī krievu, baltkrievu un poļu skaits.

Šā gada sākumā Daugavpilī 52% no visiem iedzīvotājiem bija krievi, 18% - latvieši, bet 14% - poļi. Ceturtajā vietā pēc iedzīvotāju īpatsvara bija baltkrievi - 7%, kuriem sekoja ukraiņi - 2%.

Kopumā Daugavpilī pagājušajā gadā reģistrēti 93 588 iedzīvotāji. 2011.gadā Daugavpilī piedzima 727 bērni, bet nomira 1 413 cilvēki, tādējādi dabiskā pieauguma izmaiņu rezultātā Daugavpils iedzīvotāju skaits samazinājās par 686 cilvēkiem.

Mirstības pārsvars par dzimstību un iedzīvotāju migrācijas negatīvais saldo Daugavpilī rada izmaiņas arī iedzīvotāju sadalījumā pēc vecuma. Kopš 2006.gada iedzīvotāju skaits līdz darbspējas vecumam samazinājās par 759 cilvēkiem, bet darbspējas vecumā samazinājās par 6 067 cilvēkiem - no 66,6% līdz 66,2%. Savukārt iedzīvotāju skaits virs darbspējas vecuma samazinājās par 1 599 cilvēkiem. Līdz ar to demogrāfiskā slodze uz 1 000 darbspējas vecuma iedzīvotājiem bija 512, kam ik gadu ir tendence palielināties.