Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēja Vjačeslava Stūraiņa slepkavības lietā celtas apsūdzības

Prokuratūrā celtas apsūdzības Vjačeslava Stūraiņa slepkavības lietā.

Noziegums pastrādāts 2009.gada 16.aprīlī Jūrmalā, Jomas ielā, kad uzņēmējs ar vairākiem šāvieniem tika nogalināts savā automašīnā «Porsche Cayenne».

Šā gada jūnijā Valsts policija (VP) paziņoja, ka Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki pēc apjomīgas izmeklēšanas noskaidrojuši personas, kuras nogalināja uzņēmēju. Slepkavības izpildītājs jau atrodas apcietinājumā Krievijā par kādu citu pastrādātu noziegumu, savukārt pasūtītājs izsludināts starptautiskā meklēšanā, aģentūru LETA iepriekš informēja VP preses pārstāve Sintija Virse.

Jau iepriekš prokuratūrā norādīja, ka abas personas pie kriminālatbildības tiks sauktas Latvijā, bet par tālākām darbībām tiks lemts pirmstiesas izmeklēšanas procesā saskaņā ar Kriminālprocesa likuma normām.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga aģentūrai LETA apliecināja, ka lietā apsūdzības ir celtas pēc Krimināllikuma 117.panta 3. un 10.punkta - par slepkavību, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā un to izdarījusi personu grupa. Saskaņā ar šo likuma pantu vainīgā persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Tāpat apsūdzība celta pēc KL 233.panta 2.daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas. Minētais likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Lai gan apsūdzības lietā ir celtas, visai maz iespējams, ka personas arī nonāks uz kāda no Latvijas tiesu sola, to netieši aģentūrai LETA iepriekš atzina gan policijā, gan prokuratūrā.

Jau ziņots, ka 2009.gada 16.aprīlī ap plkst.11 Jūrmalā, Jomas ielā, pretī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkai uz gājēju pārējas savā automašīnā «Porsche Cayenne» ar pieciem šāvieniem no automātiskā šaujamieroča AK-47 («kalašņikovs») tika noslepkavots uzņēmējs, Krievijas pilsonis Vjačeslavs Stūrainis. Noziedznieku raidītās lodes izgāja cauri automašīnas virsbūvei, uzņēmēja ķermenim un trāpīja ēkas sienā un logos, un tikai laimīgas sagadīšanās rezultātā necieta VID darbinieki un garāmgājēji.

Slepkavības izmeklēšanas laikā, pateicoties ciešai sadarbībai ar vairākām VP struktūrvienībām, Krievijas un Igaunijas tiesībsargājošo iestāžu kolēģiem, veicot liela apjoma izmeklēšanas darbības gan Krievijā, gan Igaunijā, ir izdevies noskaidrot slepkavības pasūtītāju un izpildītāju, kuri ir Krievijas pilsoņi. Tāpat policija izmeklēšanas laikā pilnībā restaurējusi nozieguma sagatavošanas procesu, kas sākās ārzemēs un tika turpināts un izpildīts Latvijā.

Noskaidrots, ka 2009.gada 8.aprīlī nozieguma izpildītājs kopā ar pasūtītāju iebraukuši Igaunijā, kur, izmantojot sludinājumu portālu, internetā iegādājušies automašīnu «Mazda 323» ar Igaunijas valsts numura zīmēm un vakarā ar šo automašīnu atbraukuši uz Latviju. Līdzi atvests iepriekš sagatavots un pārtaisīts AK-47 tipa automāts, kas 1990.gadā bruņota uzbrukuma laikā nolaupīts Armēnijā kādam milicijas darbiniekam.

Ierodoties Latvijā, vīrieši turpināja nozieguma organizēšanas pasākumus, proti, ietonēja automašīnas aizmugurējos stiklus, vairākas dienas novēroja upura dzīvesvietu un pārvietošanās maršrutu, kā rezultātā noskaidroja, ka uzņēmējs katru dienu vienā laikā dodas uz sporta zāli Lielupē. Izmantojot iegūto informāciju, izstrādāts nozieguma izdarīšanas scenārijs, iepriekš sagatavoti atkāpšanas ceļi un izraudzīta automašīnas atstāšanas vieta pēc nozieguma izdarīšanas.

Slepkavība izpildīta ātri, profesionāli un aukstasinīgi. Izpildītājs raidīja piecus mērķtiecīgus šāvienus no garām braucošās automašīnas un aizbrauca no notikuma vietas. Automašīna pamesta Jūrmalā, nomaļā vietā, kādas ielas strupceļā. Septiņas stundas pēc nozieguma izdarīšanas vīrieši atpakaļceļā šķērsoja Igaunijas-Krievijas robežu.

Veicot virkni operatīvo un izmeklēšanas pasākumu, ir izdevies atrast un izņemt noziegumā izmantotus priekšmetus, restaurēt noziedznieku pārvietošanas maršrutu Latvijas teritorijā, atrast un izņemt viņu atstātas pēdas, informē policija.

Sadarbībā ar VP Kriminālistikas pārvaldes un Valsts tiesu ekspertīžu biroja ekspertiem, veicot vairāk nekā 30 ekspertīzes un izpētot vairāk nekā 50 objektus, ir izdevies iegūt pietiekamus pierādījumus un fiksēt slepkavības izpildītāju tiešo cēlonisko sakarību ar izdarīto slepkavību.

Šā gada 26.jūnijā KIP 1.nodaļas darbinieki, pabeidzot izmeklēšanu, kriminālprocesu ir nosūtījuši kriminālvajāšanas sākšanai Organizētas noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai.

Kā iepriekš vēstīja laikraksts «Telegraf», atsaucoties uz neoficiālu informāciju, Stūrainis bija saistīts ar kriminālo grupējumu, kas savulaik veidojies Krievijas Pleskavas apgabala pilsētā Veļikije Luki.

Kā norāda «Telegraf», noslepkavotajam bijusi tieša saistība ar VID atklātās naudas legalizācijas shēmas lietu, taču viņš netika aizturēts. Tādēļ personas, kas zaudēja naudu VID darbības rezultātā, viņam izvirzījušas prasības, kuras noslepkavotais, visticamāk, nav izpildījis un tādēļ ticis nogalināts.