Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piespriež cietumsodu vīriešiem, kuru noziegumi «met tumšu ēnu pār latviešiem»

Diviem vīriešiem no Latvijas Lielbritānijā piespriests cietumsods par zagšanu – noziegumiem, kurus tiesnesis vērtēja kā tādus, kas «tumšu ēnu» pār latviešu tautu, ziņo portāls «Anglo Baltic News».

Tiek ziņots, ka Oskars Beitāns un Jūlijs Kazačoks savu vainu noliedza.

Taču tiesa pēc divu ar pusi nedēļu ilgas izmeklēšanas apsūdzēja viņus par saistību ar 82 zādzībām Norfolkas, Kembridžšīras un Linkolnšīras ) apkārtnē.

Vīrieši bija noziedzīga grupējuma dalībnieki. Kopumā vairāk nekā trīs ar pusi mēnešu garumā viņi apzaga vecāka gadagājuma cilvēku mājas, zogot vērtīgas lietas – pārsvarā naudu un dārglietas. Tiesnesis šo rīcību raksturoja kā «siseņu uzbrukumu». Kopējā zādzību vērtība bija apmēram 160 000 mārciņu.

25 gadus vecais Beitāns, kurš dzīvo Vīsbīčā, tika notiesāts uz 10 gadiem. 23 gadus vecais Kazačoks no Kingslinas tika ieslodzīts cietumā uz septiņiem gadiem.

Lasot spriedumu, tiesnesis Nikolass Koulmans apgalvoja, ka vīrieši noziegumos spēlēja līdzvērtīgu lomu.

Viņš viņiem teica: «Jūs abi esat no Latvijas. Jūsu rīcība un jūsu draugu atzīšanās savā vainā met tumšu ēnu uz visiem latviešiem, kuri ir labi, godīgi pilsoņi un ierodas šajā valstī, patiesi vēloties uzlabot sevi un savus dzīves apstākļus.»

Trīs citi šī grupējuma locekļi vēl gaida tiesas spriedumu.