Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltkrievija izraida Zviedrijas vēstnieku

Baltkrievija izraidījusi Zviedrijas vēstnieku Stēfanu Ēriksonu, jo tas uzturējis kontaktus ar opozīcijas organizācijām, piektdien pavēstīja Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts.

«Lukašenko režīms ir izraidījis Zviedrijas vēstnieku Baltkrievijā par pārlieku atbalstu cilvēktiesībām. Kas nedzirdēts. [Tas] parāda režīma dabu,» savā Tvitera kontā raksta Bilts.

Viņš piebildis, ka Stokholma uz to reaģējusi, bloķējot jaunā Baltkrievijas vēstnieka ierašanos Zviedrijā, kā arī izraidot divus baltkrievu diplomātus.

«Mēs esam paziņojuši, ka jaunais Baltkrievijas vēstnieka nav gaidīts, un esam lūguši vēl diviem diplomātiem doties prom,» raksta ministrs.

Bilts paziņoja, ka Zviedrijas vēstnieka izraidīšana ir «nopietns starpvalstu attiecību normu pārkāpums».

«Apsūdzības (..) pret vēstnieku ir bez pamata. Tas, ka Zviedrija ir cieši nodevusies demokrātijai un cilvēktiesībām Baltkrievijā, nav nekāds noslēpums, un vēstnieks Ēriksons kalpoja šai Zviedrijas politikai,» paziņoja ministrs.

Sniedzot paziņojumu presei, Bilts sacīja, ka Ēriksons, kas vēstnieka amatu Minskā uzņēmās 2008.gadā, izraidīts, jo ticies ar Baltkrievijas opozīciju.

Februārī Eiropas Savienība (ES) atsauca no Baltkrievijas uz konsultācijām visus savus vēstniekus, šādi reaģējot uz Minskas aicinājumu valsti atstāt ES pārstāvniecības vadītājam un Polijas vēstniekam. Baltkrievija šādi rīkojās, protestējot pret ES sankciju paplašināšanu.

Ēriksons bija viens no pirmajiem vēstniekiem, kas aprīlī atgriezās Minskā.