Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs par bezmaksas sabiedrisko transportu: Pašreiz nevaram to pavilkt

Bezmaksas transports Rīgas pašvaldībai izmaksātu vismaz 35 miljonus latu gadā, taču dome šādus tēriņus patlaban nespēj atļauties, šodien Latvijas radio pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Kā ziņots, Rīgas dome, sekojot Tallinas piemēram, apsvērusi ideju par bezmaksas sabiedrisko transportu. «Gribam paskatīties, kas un kā notiek pie viņiem [Tallinā] un cik tas izmaksā, lai saprastu, cik tas varētu izmaksāt mums,» norādīja Ušakovs.

Ja izmaksas Rīgā tiktu rēķinātas pēc tādiem pašiem principiem kā Tallinā, bezmaksas sabiedriskais transports pašvaldībai izmaksātu 35 miljonus latu gadā. «Pašreiz nevaram to pavilkt,» atzina Rīgas mērs.

Ušakovs piekrita, ka šāds pakalpojums varētu veicināt iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti, taču ieguvums nebūtu tik liels, lai šīs izmaksas atsvērtu.

Vienlaikus Ušakovs norādīja, ka Rīgā sabiedrisko transportu jau tagad bez maksas izmanto sabiedrības mazaizsargātās grupas - Rīgā deklarētie pensionāri, kuriem no 1.septembra pievienosies arī visi vispārizglītojošo skolu skolēni no 1.līdz 12.klasei. Kā ziņots, bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšana skolēniem Rīgas domei izmaksās aptuveni 3 miljonus latu gadā.