Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cīnoties ar nelegālo imigrāciju, policija veic reidus Atēnu bordeļos

Grieķijas policija, turpinot vērienīgo nelikumīgo imigrantu meklēšanas operāciju, galvaspilsētā Atēnās sarīkojusi reidus desmit bordeļos un tur arestējusi 21 cilvēku, teikts otrdien izplatītajā likumsargu paziņojumā.

21 aizturētā vidū ir 20 sievietes, no kurām 15 bijušas imigrantes, vēsta laikraksts «Kathimerini».

Aizturētajiem izvirzītas apsūdzības par to, ka no jauna tikuši atvērti bordeļi, kurus Atēnu pašvaldība iepriekš likusi slēgt.

11 aizturētajām sievietēm draud deportācija, apliecināja policijā.

Policija aizdomās par prostitūciju Atēnu centra ielās aizturējusi 54 sievietes. Piecas bijušas inficētas ar HIV, un viņām draud atbilstošu apsūdzību izvirzīšana.

Operācijas gaitā pirmdien aizturēti vēl 140 citi imigranti.

Todien policija arī ziņoja, ka no Grieķijas tiks izraidīti 1600 nelegālie imigranti.

Smagā tautsaimniecības krīze, ko patlaban pieredz Grieķija, nozīmē, ka valsts «imigrantu invāziju» nevar atļauties, pirmdien norādīja sabiedriskās kārtības ministrs Niks Dendijs, imigrāciju dēvējot par «spridzekli, kas novietots pie sabiedrības un valsts pamatiem».

«Ja mēs nespēsim izveidot pienācīgu struktūru, kas tiek galā ar imigrāciju, tad mēs sabruksim,» norādīja ministrs.

Vēl svētdien 88 imigranti nosūtīti atpakaļ uz Pakistānu.

Kā jau vēstīts, imigranti tiek nosūtīti vai nu uz savu izcelsmes valsti, vai arī uz īpašām nometnēm Grieķijas ziemeļos.

Vairāk nekā 80% no imigrantiem, kas iekļūst Eiropas Savienībā (ES), bloka robežu šķērso caur Grieķiju.

Šobrīd Grieķijā legāli uzturas aptuveni 800 000 imigrantu, bet nelegālo ieceļotāju skaits, kā tiek lēsts, sasniedz 350 000.

Baidoties no jaunu Sīrijas bēgļu pieplūduma, Grieķijas varasiestādes ir arī palielinājušas robežsargu skaitu uz robežas ar Turciju.

Atēnu policijas preses pārstāvis raidorganizācijai BBC apliecināja, ka visi imigranti bez dokumentiem tiks repatriēti.

«Mums nerūp nelegālo imigrantu krāsa, etniskā izcelsme vai reliģija. Vienīgais kritērijs ir likumu ievērošana ar cieņu (..) pret cilvēktiesībām un Eiropas kārtību,» uzsvēra preses pārstāvis.

Atēnas ir vairākkārt lūgušas Eiropas valstis pastiprināt cīņu pret nelegālo imigrāciju ES, norādot, ka pašreiz visu smagumu uz saviem pleciem iznes Grieķija.

Vairāki Grieķijas politiķi mudina valdību stingrāk vērsties pret imigrantiem.

Pēdējās vēlēšanās labējo radikāļu partija «Zelta saullēkts» ieguvusi pietiekami daudz balsu, lai iekļūtu parlamentā.

Pagājušajā nedēļā partija Atēnās pie Grieķijas parlamenta ēkas maznodrošinātajiem dalīja bezmaksas pārtiku, tomēr tikai tiem, kas varēja pierādīt, ka viņi ir Grieķijas pilsoņi, un kas sniedza svarīgu privāto informāciju, arī ziņas par savu asinsgrupu, vēstīja laikraksts «Kathimerini».