Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi grausti Rīgā, Piena ielā, kļuvuši bīstami garāmgājējiem

Pagājušās nedēļas vētras un lietusgāzes ir būtiski ietekmējušas divu graustu stāvokli Piena ielā 6 un Piena ielā 8 - bīstamās būves nonākušas avārijas stāvoklī, tādējādi apdraudot apkārtējos iedzīvotājus un garāmgājējus.  

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Ilze Krūkle norādīja, ka abi neapdzīvotie grausti bijuši pašvaldības atbildīgo iestāžu uzmanībā jau kopš tā sauktā «Pilsētas graustu saraksta» izveidošanas. Ne iepriekšējie īpašnieki - Kiprā reģistrēts ārzonas uzņēmums, ne jaunie saimnieki no Lielbritānijas, par ēku stāvokli nav likušies ne zinis, tādēļ Īpašuma departaments septembrī gatavos izskatīšanai domes sēdē lēmumu par īpašuma piespiedu sakārtošanu.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) norādīja, ka īpašuma reformas un nekustamo īpašumu aktīvas tirdzniecības laikā vairāki sarakstos iekļautie īpašumi ir nonākuši ārvalstnieku – fizisku un juridisku personu, īpašumā.

«Parasti šīm personām ir pārstāvji vai pilnvarnieki Latvijā, tomēr daļā gadījumu ir zināms tikai šo personu vārds vai nosaukums, un labākajā gadījumā - arī adrese, bet šīs personas pilnībā ignorē pašvaldības prasības par sev piederošo objektu sakārtošanu. Komunikācijas problēma ar šīm personām rada būtiskus riskus operatīvai rīcībai, ja nepieciešama operatīva bīstama objekta nojaukšana,» uzsvēra vicemērs.

Lai lemtu, ko iesākt ar abiem graustiem Piena ielā, Ameriks 9.augustā, plkst.13 sasaucis visas iesaistītās pašvaldības institūcijas uz ārkārtas operatīvo sanāksmi.

Rīgas «graustu sarakstā» patlaban ir 428 objekti.