Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Strauji pazeminoties gaisa temperatūrai, iespējami virpuļviesuļi

Gaisa temperatūrai pazeminoties straujāk nekā ūdens temperatūrai Baltijas jūrā, pastāv iespēja, ka atkal var veidoties ūdensstabi, kādi šovasar Latvijas piekrastē novēroti vairākas reizes, ziņo Latvijas Televīzija.

Vēsā laika dēļ sāk pazemināties arī ūdens temperatūra, taču jūrā tas notiek lēni, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi.

Tā kā šajās dienās ūdens temperatūra jūrā saglabājas relatīvi augsta, bet virs jūras ieplūst aukstas gaisa masas, rodas labi apstākļi, lai veidotos ūdensstabi, kas šovasar Latvijas piekrastē novēroti vairākas reizes.

Virpuļviesuļu enerģijas avots ir siltais jūras ūdens, kas kontrastā ar auksto gaisu strauji iztvaiko, ceļas augšup, radot lokālus, bet lielus lietus-gubu mākoņus, kuros veidojas gaisa cirkulācija, kas var izveidoties kā ūdensstabs.

Viens no priekšnosacījumiem, lai veidotos ūdens stabi, ir temperatūras atšķirība starp ūdens virsējiem slāņiem un gaisa temperatūru aptuveni pusotra kilometra augstumā. Ja ūdens ir vismaz 13 grādus siltāks, tad virpuļviesuļi virs ūdens var veidoties.

Piemēram, piektdien gaisa temperatūra pusotra kilometra augstumā būs tikai +4..+5 grādi, liecina meteoroloģiskā modeļa «Global Forecast System» informācija, bet ūdens temperatūra joprojām vietām sasniegs +18..+19 grādu.