Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gatavojas piespiedu kārtā nojaukt graustus Piena ielā; iespējams, ierobežos satiksmi

Rīgas dome gatavojas steidzami piespiedu kārtā sakārtot divus graustus Piena ielā 6 un Piena ielā 8. Tā kā būves atrodas uz sabrukšanas robežas, līdz to nojaukšanai Piena ielā, iespējams, tiks ierobežota satiksme.

Abas ēkas ir būvētas no koka, to konstrukcijas ir sapuvušas, mūri sašķiebušies, bet iekšpusē aina ir vēl sliktāka - sienas ir satrunējušas, izgāzušās. Kā novēroja aģentūra LETA, ēkas Piena ielā 6 augšdaļa ir stipri sasvērusies uz ielas pusi un uz trotuāra sakrituši jumta konstrukciju fragmenti, dēļu gali un apmetuma gabali. Būve atrodas uz pašsabrukšanas robežas.

Turpat blakus atrodas koka nams Piena ielā 8, kurš ir izpostīts ugunsgrēkā. Tas pieder kādai Lielbritānijā reģistrētai firmai, kas to pret 200 000 latu aizdevumu ieķīlājusi Latvijas pilsonim Sergejam Šutkovam.

Abu ēku pamatu un konstrukciju nolietojums sasniedz 95%, tāpēc to atjaunošana tehniski nav iespējama. Tikmēr gar bīstamajām ēkām novērojama samērā aktīva automašīnu un gājēju kustība. Tā kā turpat līdzās, Piena ielā 4, atrodas stikla taras nodošanas punkts, šajā apkaimē regulāri manāmi bezpajumtnieki, kas sliktā laikā graustus izmanto kā pajumti. Ēkas apdraud apkārtējos iedzīvotājus, turklāt ir brīvi pieejamas un pastāv atkārtota ugunsgrēka iespējamība.

Ārkārtas sanāksmē pie graustiem, kurā piedalījās visas iesaistītās pašvaldības institūcijas, šodien nolemts steidzami sagatavot domes lēmumu par īpašuma piespiedu sakārtošanu, lai to jau otrdien, 14.augustā, varētu apstiprināt Rīgas domes sēdē.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji informēja, ka inspekcija, ņemot vērā graustu katastrofālo stāvokli, neiebilst pret šo vietējās nozīmes kultūras pieminekļu nojaukšanu.

Domes lēmums par graustu piespiedu sakārtošanu paredzēs ēku īpašniekam divu nedēļu laikā uz ietves ēku robežās uzstādīt gājēju aizsargtuneli, viena mēneša laikā izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju un uzsākt ēku demontāžas darbus, kā arī vienu nedēļu pirms darbu uzsākšanas paziņot Rīgas domes Īpašuma departamentam par paredzēto darbu izpildes termiņiem, norādot konkrētus darbu veidus un iesniedzot darbu izpildes kalendāro grafiku.

Pilnīga graustu demontāža veicama ne vēlāk kā četru mēnešu laikā. Ja noteiktajā termiņā darbi netiks uzsākti, Rīgas domes Īpašuma departaments nodrošinās lēmuma piespiedu izpildi, veicot ēku demontāžas vai bīstamo konstrukciju demontāžas darbus apjomā, kas nodrošinātu sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējuma novēršanu, pēc tam iztērētos Rīgas pašvaldības līdzekļus tiesas ceļā piedzenot no nekustamā īpašuma īpašnieka.

Kā ziņots, abu graustu stāvokli būtiski ietekmējušas pagājušās nedēļas vētras un lietusgāzes - bīstamās būves nonākušas avārijas stāvoklī, tādējādi apdraudot apkārtējos iedzīvotājus un garāmgājējus. Ja to stāvoklis turpinās pasliktināties, Rīgas domes Satiksmes departamentam, visticamāk, būs jālemj par satiksmes ierobežojumiem Piena ielā.

Departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola norādīja, ka Piena ielā varētu uzlikt zīmes, kas aizliedz šajā posmā apstāties un stāvēt, kā arī zīmes gājējiem, ka gar bīstamajām ēkām pārvietoties nav ieteicams. Ja Īpašuma departaments vai domes izpilddirekcija ziņos, ka ēkas kuru katru mirkli sabruks, Piena ielā satiksmi varētu nākties slēgt pavisam.