Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaidāms pirmais spriedums par dalību Vecrīgas grautiņos

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 13.augustā, pasludinās spriedumu Artūram Šternbergam, kurš tiek apsūdzēts par dalību 2009.gada Vecrīgas grautiņos.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga, šodien tiesa pēc būtības izskatīja Šternberga lietu, un prokurors tiesu debatēs tiesu lūdzis apsūdzēto sodīt ar nosacītu brīvības atņemšanu un policijas kontroli uz trim gadiem un vienu mēnesi. Pirmdiena tiesa pasludināšot pilno spriedumu šajā lietā.

Sākotnēji kopā ar Šternbergu no pamata kriminālprocesa izdalītajā lietā bija paredzēts tiesāt arī Mareku Laizānu, kurš vairākas reizes uz tiesas sēdēm neieradās. Tiesa nolēma izdalīt atsevišķu lietu pret Laizānu, un viņš patlaban izsludināts meklēšanā. Laizānam kā drošības līdzekli nolemts piemērot apcietinājumu.

Šternbergs būs pirmais no kopumā par grautiņiem apsūdzētajām 68 personām, kuram tiesa gatavojas piespriest sodu.

Kā ziņots, Šternbergs savu vainu prokuratūras celtajā apsūdzībā atzīst, bet Laizāns iepriekš noliedza.

Tā dēvēto 13.janvāra grautiņu pamata krimināllietu, kurā apsūdzētas 68 personas, Rīgas apgabaltiesa sadalījusi vairākās daļās.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne, no 13.janvāra grautiņu kriminālprocesa izdalītas arī apsūdzības pret sešām personām, kuras izvairījās no pirmstiesas izmeklēšanas un kuru atrašanās vieta nebija zināma. Savukārt pret divām personām tiesai jau iepriekš tika nodota krimināllieta medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Laizāns un Šternbergs ir divi no tiem sešiem cilvēkiem, pret kuriem apsūdzības tika izdalītas, jo viņu atrašanās vieta iepriekš nebija zināma.

LETA jau ziņoja, ka 2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS «Latvijas Balzams» produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns «Fīlings». Kā novēroja aģentūra LETA, grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.