Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nojauks Rīgas domei piederošas būves Grenču ielā, Maskavas ielā un Vecmīlgrāvja 5.līnijā

Rīgas domes sēdē otrdien nolemts nojaukt vairākas Rīgas domei piederošas būves Vecmīlgrāvja 5.līnijā 2, Grenču ielā 2A un Maskavas ielā 452A, savukārt īpašums Graudu ielā 50 tiks nojaukts piespiedu kārtā.

Vecmīlgrāvja 5.līnijā 2 atrodas iesākta un nepabeigta būve ar dzelzsbetona pamatiem. Būvju pamati atrodas avārijas stāvoklī, apdraudot trešo personu veselību un dzīvību. Izmantojot esošās konstrukcijas, būvi atjaunot nav iespējams, tāpēc nolemts, ka tā jādemontē.

Grenču ielā 2A atrodas pieci šķūņi, siltumnīca, ateja, divas būves un pagrabs. Vairākas nelielas, pussabrukušas koka būdas ir avārijas stāvoklī - to nolietojums ir vismaz 90%, un tās turpmāk vairs nav izmantojamas.

Maskavas iela 452A paredzēts nojaukt pašvaldība piederošu noliktavas ēku, kas atrodas uz privātīpašuma. Neapmierinošas lietus ūdens novadīšanas sistēmas dēļ ēkas dzelzsbetona pamati pakļauti mitruma ietekmei, tāpēc to stāvoklis vērtējams kā neapmierinošs un bez nesošo konstrukciju renovācijas būve tālākai izmantošanai nav derīga. Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) norādīja, ka būves privatizācija beigusies bez rezultāta, pašvaldībai nav plānu to atjaunot, bet tikmēr zemes īpašniekam par šo graustu tiek maksāta nomas maksa, tāpēc nolemts to nojaukt.

Savukārt dzīvojamā ēka un saimniecības ēka Graudu ielā 50 ir pamestas un nodegušas, radot sabiedriskās drošības, kārtības un pilsētvides apdraudējumu. Zemesgabals un ēkas pieder atšķirīgām privātpersonām. Ja to īpašnieki divu nedēļu laikā neiesniegs Rīgas pilsētas būvvaldē plānošanas un arhitektūras uzdevuma pieprasījumu, viena mēneša laikā neizstrādās nepieciešamo dokumentāciju un divu mēnešu laikā neuzsāks demontāžas darbus, tas tiks izdarīts piespiedu kārtā, iztērētos pašvaldības līdzekļus piedzenot no īpašniekiem.