Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama: Sīrijas ķīmisko ieroču izmantošana būtu «sarkanā līnija»

ASV prezidents Baraks Obama pirmdien paziņojis, ka Sīrijas režīma mēģinājums pārvietot vai izmantot savus ķīmiskos ieročus būtu «sarkanā līnija», kas mainītu viņa perspektīvu par šī konflikta risināšanu.

Obama norādīja, ka šajā brīdī nav nosvēries par ASV militāru intervenci, bet brīdināja, ka Savienotās Valstis uzmanīgi seko līdzi situācijai un ir izstrādājušas virkni iespējamo rīcības plānu.

«Būtu milzīgas sekas, ja mēs novērotu kustību ķīmisko ieroču frontē vai ķīmisko ieroču izmantošanu (..). Tas ievērojami mainītu manus aprēķinus,» preses konferencē žurnālistiem norādīja Obama.

Atbildot uz jautājumu par Sīrijas ieroču arsenālu, prezidents sacīja, ka esošajā situācijā nav devis rīkojumu militāri iesaistīties šajā konfliktā, bet norādīja, ka jautājums par ķīmiskajiem un bioloģiskajiem ieročiem ir izšķirošais.

«Tas nav jautājums, kas skar tikai Sīriju, ber arī mūsu tuvākos sabiedrotos reģionā, tostarp Izraēlu. Tas mūs satrauc. Nedrīkst būt situācija, kurā ķīmiskie vai bioloģiskie ieroči nonāk nepareizo cilvēku rokās,» norādīja Obama.

Ir saņemtas ziņas, ka Damaskas režīma rīcībā ir bakterioloģiskie ieroči un nervu gāze, atzīmēja Obama, piebilstot, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms ir brīdināts, ka šādu ieroču izmantošana būtu nepieņemama.

«Tā mums ir sarkanā līnija un tam būtu milzīgas sekas,» atzīmēja Obama.