Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apmeklēs ēku Krāsotāju ielā, kur turpinās koka arhitektūras kompleksa atjaunošanas darbi

Otrdien, 28. augustā, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko un Austrumu izpilddirekcijas vadītājs Dmitrijs Pavlovs apmeklēs ēku  Krāsotāju ielā 12, kur projekta «Grīziņkalna koka arhitektūras kompleksa restaurācija» ietvaros norisinās kompleksa atjaunošanas 2. kārtas darbi, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Rīgas vēsturiskā centrā Grīziņkalna rajons ar savu unikālo koka apbūvi ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā. Lai veiksmīgāk izmantotu Grīziņkalna tūrisma potenciālu, kā arī veicinātu koka arhitektūras saglabāšanu Rīgā, pašvaldība nolēma veikt investīcijas vēsturisko koka ēku renovācijā, kā arī rajona infrastruktūras sakārtošanā.

Ēkas Krāsotāju ielā 12 pirmā stāva vienā daļā plānots izvietot tūrisma uzziņas centru, kurā tiks sniegta informācija par Grīziņkalna apkaimes tūrisma piedāvājumiem: apskates objektiem, izstaigājamiem maršrutiem un apkaimes vēsturi. Uzziņas centrs pildīs arī papildus funkciju - darbosies kā kompetences centrs, kas uzkrās informāciju par koka ēku renovāciju un tās metodēm.

Pirmajā stāvā paredzēta plaša telpa izstāžu un dažādu publisku pasākumu organizēšanai. Ēkas otrais stāvs tiks izmantots, lai tajā esošajās istabās izveidotu muzeja ekspozīcijas, kurās tiktu parādīta tipiska sadzīve koka ēkās no 1876. līdz 1991. gadam.

Izstāžu zālē darbi ir jau pabeigti, bet tie turpinās pārējā kompleksa daļā. Ar īpašu mehānismu palīdzību ēkā ir «pacelta», lai varētu veikt bojāto pamatu koka daļu nomaiņu un nostiprināšanu, sākta jumta un logu atjaunošana u.c. darbi.

Projekta ieviešanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas domes Austrumu izpilddirekciju.

Projekta finansējums: Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 252 000 Ls, savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 224 000 Ls.