Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zirga gaļas skandāls: Aizdomas par krāpšanos arī Latvijā

Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ir aizdomas, ka arī Latvijā notikusi krāpšanās ar zirga gaļu, LNT raidījumā «900 sekundes» atzina PVD vadītājs Māris Balodis.

Viņš sacīja, ka, ņemot vērā Latvijā nokauto zirgu skaitu, šis gadījums nevarētu būt plašs, taču atzina, ka aizdomas par krāpšanos ar zirgu gaļu PVD ir.

Balodis norādīja, ka dienests informēs sabiedrību, kad aizdomas būs apstiprinājušās un būs pierādījumi.

Viņš norādīja, ka Latvijā ir virkne desu, kurās zirgu gaļa norādīta kā viena no sastāvdaļām un uztraukums, tostarp Eiropā, ir nevis par sastāvu, bet par faktu, ka patērētāji tiek maldināti. Balodis arīdzan norādīja, ka zirgu gaļa ir krietni lētāka par liellopu gaļu.

Kā ziņots, Eiropas pārtikas ražošanas nozari pamatīgi satricinājis tā dēvētais zirga gaļas skandāls, proti, produktos, kuru sastāvā uzrādīta 100% liellopu gaļa, atklāta arī zirga gaļa, ziņoja LETA.

Lai gan zirga gaļa neapdraud patērētāju veselību, atbildīgie dienesti pauduši satraukumu, ka gaļa varētu saturēt veterināro medikamentu fenilbutazonu, kas bieži tiek izmantots zirga ārstēšanā. Šāda gaļa gan varētu apdraudēt cilvēku veselību, un to pārtikā lietot nav atļauts.

Eiropas Komisija aicinājusi visas Eiropas Savienības dalībvalstis no 1.marta veikt dezoksiribonukleīnskābju (DNS) testus liellopa gaļas produktiem, lai pārbaudītu, vai tajos nav zirga gaļa.

Arī Latvijas PVD gatavojas liellopu gaļas paraugu ņemšanai. Ārpuskārtas izmeklējumu veikšanai pieprasīts papildus finansējums.