Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«OKartes Autosporta Akadēmija» rallijā «Sarma» izcīna kārtējo dubultuzvaru

Latvijas autorallija čempionāta trešais posms – rallijs «Sarma» – noslēdzies ar kārtējo «OKartes Autosporta Akadēmijas» triumfu. Pārliecinošu uzvaru vienas ass piedziņas kategorijā izcīnīja Ralfa Sirmača / Māra Kulša ekipāža, bet otro pozīciju ieņēma Emīls Blūms / Ilmārs Vecgailis. Tāpat «OKartes Autosporta Akadēmija» triumfēja arī komandu vērtējumā.

Perfektu ralliju Apes un Gulbenes apkārtnē aizvadīja pērnā gada Latvijas čempioni R2 klasē un šī gada čempionāta līderi Sirmacis / Kulšs. Triumfējot deviņos no desmit rallija ātrumposmiem, Sirmacis dienas beigās tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā minūti. Otro pozīciju ieņēma Blūms / Vecgailis, kurš visu sacīkstes laiku aizvadīja lielisku cīņu ar Nauri Bruņinieku / Edgaru Grīnu. Galu galā pārāks bija Blūms, sāncensi apsteidzot par 21,75 sekundēm.

Ļoti labu sacensību aizvadīja arī «OKartes Autosporta Akadēmijas» rallija komandas jaunpienācēji Kristaps Feldmanis / Raivis Poišs. Piedaloties vien savā otrajā rallijā karjerā, Feldmanis izcīnīja ceturto vietu starp visām startējušajām vienas ass piedziņas automašīnām. Turklāt ar katru ātrumposmu Feldmanis uzlaboja savu sniegumu un pieradīja, ka nākotnē ar viņu būs jārēķinās visiem klases līderiem.

«Vislielāko paldies vēlos pateikt savai ģimenei, mehāniķiem un arī savam trenerim Ivaram Caunem. Bez viņiem nebūtu iespējams šajā rallijā uzvarēt. Nedēļu pirms rallija aizvadījām testus, kuru laikā sapratām, ka stenogramma jāsastāda nedaudz savādāk. Pēc jaunās stenogrammas braukt ir daudz vienkāršāk, un domāju, ka šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pārsvars pār sekotājiem bija tik liels. Tāpat abās dienās izdevās uzķert savu braukšanas ritmu jau no pirmā ātrumposma. Esam aizvadījuši divas lieliskas dienas lieliskos laika apstākļos – rallijā «Sarma» vienmēr ir ļoti patīkami startēt,» pēc uzvaras rallijā stāstīja Sirmacis.

Par sasniegto rezultātu ļoti apmierināts bija arī «OKartes Autosporta Akadēmijas» komandas vadītājs Dainars Dambergs. «Lielisks sniegums kā komandai, tā arī katrai ekipāžai atsevišķi. Esam tikuši pie kārtējās uzvaras komandu vērtējumā, kā arī pie dubultuzvaras R2 klasē. Ralfs Sirmacis nobrauca lielisku ralliju, un bija pārliecinoši labākais. Čempiona cienīgs sniegums. Esmu priecīgs arī par Emīlu Blūmu – lai arī viņam sacensības neizvērsās, kā iecerēts, viņš saglabāja vēsu prātu un pārāk neriskēja. Pateicoties šādai, pieejai triumfējām komandu vērtējumā. Liels pārsteigums man ir par Kristapu Feldmani – viņš ar katru ātrumposmu uzlaboja savu sniegumu un finišēja ceturtais no 41 dalībnieka, kuri startēja ar vienas ass piedziņas auto. Šis bija lielisks rallijs, un komanda izcīnīja lielisku panākumu,» stāsta Dambergs.

Tagad komandai būs ilgāks pārtraukums līdz maija vidum, kad Talsos risināsies Latvijas autorallija čempionāta ceturtais posms. Pārliecinošās līderpozīcijās čempionāta kopvērtējumā R2 grupā ir «OKartes Autosporta Akadēmijas» jaunieši – pirmie ar 47 punktiem ir Sirmacis / Kulšs, bet otrie ir Blūms / Vecgailis, kuriem ir par četriem punktiem mazāk. Dalītā trešajā vietā čempionāta kopvērtējumā ir Kristaps Feldmanis / Raivis Poišs.