Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviju apmeklē ASV Valsts sekretāra palīga vietnieks Brents Hārtlijs

Pirmdien Latvijā ierodas ASV Valsts sekretāra palīga vietnieks ASV Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas lietu birojā Brents Hārtlijs, kurš pārrauga divpusējās attiecības ar Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm un Centrāleiropas valstīm.

Kā informē ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā, šodien viņš uzsāk divu dienu vizīti Latvijā, kuras laikā viņam paredzētas darba tikšanās ar dažādām Latvijas valdības amatpersonām un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

«Valsts sekretāra palīga vietnieka Brenta Hārtlija vizīte rāda, cik svarīgas ASV ir attiecības ar Latviju,» komentē ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

Viņš norāda: «ASV valsts iekārtā Valsts sekretāra palīga vietnieks ir augsta līmeņa amatpersona, kurš pārrauga vēstniecību darbību noteiktā reģionā un personīgi atbild par katru elementu valstu divpusējās attiecībās.»

ASV ārlietu dienesta karjeras diplomāts Hārtlijs ASV Valsts departamentā ir strādājis par Eiropas politikas un drošības lietu nodaļas direktoru (2010-2012), Pakistānas nodaļas direktoru (2008-2010) un politisko un militāro padomnieku Kabulā (2007-2008).

Hārtlijam ir plaša pieredze darbā ar Eiropas drošības jautājumiem, ieskaitot darbu par Eiropas reģionālo drošības lietu nodaļas direktora vietnieku (2006-2007), ASV pārstāvniecības NATO politiskā padomnieka vietnieku (1999-2002) un politisko un militāro jautājumu padomnieku Romā (1989-1993).