Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melbārdis: Man nepatīk, ka bobslejā tiek izcelti tikai pilota nopelni

Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis intervijā portālam «Apollo» uzsver ekipāžas stūmēju lomu panākumu gūšanā, norādot, ka bez viņiem izcīnīt trofejas nebūtu iespējams.

Pasaules kausa pēdējā posmā Soču olimpiskajā trasē Melbārdis izcīnīja bronzas medaļu divnieku konkurencē un zelta godalgu četrinieku sacensībās. Veiksmīgais sniegums ļāva Pasaules kausa kopvērtējumā iegūt trīs globusus - par otrajām vietām divnieku un četrinieku konkurencē, kā arī par pirmo vietu kopsummā.

Divniekos Oskara stūmējs bija Daumants Dreiškens, bet četriniekos bez Dreiškena startēja arī Intars Dambis un Arvis Vilkaste. Slavas saulītē parasti gozējas pilots, taču Melbārdis pats ir bijis stūmējs, tādēļ viņš ļoti labi zina, kā jūtas vīri, kas kamanās sēž aiz viņa.

«Esmu nācis no stūmēju vidus, tādēļ man nav patīkami, ka allaž tiek izcelts tikai pilots. Protams, es saprotu, ka interviju uzreiz ar četriem cilvēkiem nav tik vienkārši noorganizēt. Turklāt esmu ar puišiem par to runājis un viņi paši atzīst, ka nebūtu gatavi katru reizi dzīties šurp, jo katrs dzīvo kaut kur citur un katram ir kādi darbi jāveic,» saka Oskars.

«Ārzemēs tomēr nedaudz vairāk izceļ arī stūmējus un pat rezervistus, jo tā visa ir viena komanda. Bet nav jau tā, ka kāds būtu apvainojies, ka mani aicina uz intervijām biežāk, bet pārējos puišus - retāk,» norāda Melbārdis. «Tas ir kopīgs darbs un viņu ieguldījums ir tikpat liels. Viens es neko nespētu paveikt, bez viņiem šos globusus nebūtu izcīnījis.»

P.S. Tuvākajā laikā portālā «Apollo» varēsiet lasīt pilnu interviju ar Latvijas bobsleja izlases pirmo pilotu Oskaru Melbārdi.