Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Dirty Deal Teatro» top izstāde par «Laik'plēša» scenogrāfiju

No 3. marta līdz 17. martam katru vakaru «Dirty Deal Teatro» būs atvērta izstāde, kā top scenogrāfija «Laik'plēsis». Tajā būs apskatāmi seši dažādi maketi eposa «Lāčplēsis» iestudējumam. Izstādes kurators ir scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš.

Izstāde «Laik’plēsis» ir scenogrāfa cīņa ar melno kasti. Tās noteikums ir 24 stundās izveidot scenogrāfijas maketu – savu interpretāciju par Andreja Pumpura eposu «Lāčplēsis».

Kā top scenogrāfija? Izstāde piedāvā ieskatīties scenogrāfiju tapšanas aizkadrā. Katra mākslinieka darba gaita tiek dokumentēta video un maketam tiks pievienots šis ieraksts. Šādi tiek izveidoti 6 scenogrāfu portreti, kuros mums atklājās darba process: no idejas līdz maketa nodošanai. Katram scenogrāfam te būs iespēja realizēt pašam savu interpretāciju par «Lāčplēsi», šoreiz makets tiek pieņemts jau pirms tā nodošanas. Scenogrāfam ļauts īstenot jebkuru ideju, bez režisora, teātra vadības, finansiāliem un praktiskiem ierobežojumiem.

Izstādē piedalās seši jaunie scenogrāfi: Ričards Millers, Oskars Dreģis, Evita Rusova (Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšprogrammas 1.kursa studenti); Reinis Suhanovs un Kristīne Vītola (šīs nodaļas absolventi) un Jordi Rovira Añón (scenogrāfs no Barselonas Teātra institūta).

  • Izstādes atklāšana 3. martā plkst. 17:00 (izstāde atvērta līdz plkst. 20:00)
  • Izstāde atvērta katru dienu no 4. līdz 17. martam no plkst. 16:00 līdz plkst. 18:30
  • Ieeja izstādē ir bez maksas

Vairāk informācijas teātra mājaslapā «dirtydeal.lv/teatro».