Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV finansē ugunsdzēsēju depo rekonstrukcijas projektus Latvijas reģionos

Ugunsdzēsēji Latvijas novados spēs cilvēkiem sniegt palīdzību ātrāk, pateicoties nesen veiktajiem renovācijas darbiem astoņos ugunsdzēsēju depo, ko finansē ASV bruņotie spēki, portālu «Apollo» informēja ASV vēstniecība Rīgā, Preses un kultūras nodaļa.

ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā šogad pabeigs būvniecības projektus astoņos Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo ar kopējo vērtību 2,3 miljoni ASV dolāru. Strenčos, Valkā, Gulbenē, Līvānos, Ķeipenē un Aizkrauklē remontdarbi ir jau pabeigti, renovācija vēl turpinās Liepājā un Ventspilī. Projekta ietvaros ir veikti uzlabojumi depo ēkām, uzlabojot ugunsdzēsēju darba apstākļus. Strenčos, Gulbenē, Aizkrauklē un Ventspilī piedevām ir arī piebūvēti klāt papildu garāžas boksi, lai tajos būtu iespējams izvietot modernu glābšanas tehniku.

VUGD Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis atzīst, ka ir prieks par pabeigto projektu, kas būtiski uzlabos ugunsdzēsēju reaģēšanas spēju: «Gandarījums, ka Gulbenē ir vēl viena sakopta un skaista celtne, un, protams, arī operatīvais izbraukuma laiks viennozīmīgi ir uzlabojies. Es domāju, ka visi mūsu novada iedzīvotāji ir ieguvēji.»

Ugunsdzēsējs Aleksandrs Jefimovs (24) no Strenču depo atzīst, ka darba apstākļi 103 gadus vecajā Strenču depo ēkā ir ievērojami uzlabojušies: «Tagad varam reaģēt daudz ātrāk, atverot jaunos automātiskos vārtus, un mums ir drošas, siltas un labi apgaismotas telpas darbam.»

Pēc projektu pabeigšanas ASV Vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir ieplānojis vairākus jaunus projektus sadarbībā ar Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Februāra sākumā jau uzsākti rekonstrukcijas darbi Kuldīgā, kur paredzēts atjaunot šobrīd neizmantotās Kuldīgas slimnīcas telpas, lai tur izvietotu Kurzemes reģionālo vadības un dispečeru centru. Projekta finansējumu – 880 000 ASV dolāru – Civilās sadarbības programmas ietvaros piešķīrusi ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā.