Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad izremontēs aptuveni 65 brīvos pašvaldības dzīvokļus

Šodien, 26. februārī, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko apskatīja vairākus brīvos pašvaldības dzīvokļus, kuri tiks remontēti, lai tos varētu izīrēt dzīvokļu rindā gaidošiem rīdziniekiem, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Vidēji katru gadu tiek izremontēti 50 līdz 70 brīvi atsevišķi dzīvokļi. Mājokļu un vides departaments patlaban ir pabeidzis konkursu par 20 brīvo dzīvokļu remontu un aptuveni pēc diviem mēnešiem tie atkal būs derīgi dzīvošanai. Kopumā šogad departaments plāno izremontēt aptuveni 65 atsevišķus brīvos dzīvokļus. No pašvaldības budžeta tam tiks tērēti 300 000 latu. 2010. gadā pašvaldības dzīvojamo fondu papildināja 26 izremontētie brīvie dzīvokļi, 2011. gadā - 103 dzīvokļi un 2012. gadā - 56 dzīvokļi.

Brīvos dzīvokļus pašvaldība iegūst, ja tos atstāj iepriekšējie īrnieki. Tie ir gadījumi, kad īrnieki nomirst vai tiek iztiesāti par īres un komunālo pakalpojumu parādiem. Dzīvošanai derīgi dzīvokļi tiek izīrēti rindā stāvošajiem, bet tie, kuri ir sliktā tehniskā stāvokli, tiek remontēti. Bieži ir jāveic liels remonts. Piemēram, dzīvokļos, kas tika apskatīti šodien, būs nepieciešama logu, durvju un grīdu nomaiņa, siltumapgādes un elektroinstalācijas atjaunošana, griestu un sienu remonts, jaunu izlietņu, sanitāro iekārtu un pavardu uzstādīšana.

Mājokļu un vides departaments plāno drīzumā pabeigt pašvaldības sociālās dzīvojamās māja Meldru 58 renovāciju, kurā kopumā būs 127 dzīvokļi. Departaments gatavo vairāku dažādu sociālo grupu kopdzīvojamo māju (Aglonas iela 35, korp. 1, Ieriķu iela 28 u.c.) jeb bijušo kopmītņu ēku pārplānošanas projektus, lai izveidotu atsevišķus dzīvokļus, kurus pēc renovācijas arī varēs izīrēt rindā stāvošajiem rīdziniekiem.