Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lukašenko brīdina uzņēmējus nepalīdzēt «piektajai kolonnai»

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko otrdien brīdinājis uzņēmējus atturēties finansēt pret valdošo režīmu noskaņoto opozīciju, kuru pats dēvē par «piekto kolonnu».

Lukašenko paziņoja, ka ikviens no biznesa pasaules, kurš finansēs «piekto kolonnu vai kādā citā veidā negatīvi ietekmēs sabiedrību», tiks uzskatīts par iesaistītu politiskā cīņā pret valsti.

Pēc pretrunīgi vērtētās uzvaras 2010.gada decembra prezidenta vēlēšanās Lukašenko un viņa drošības dienesti ir uzsākuši līdz šim nepieredzētu vēršanos pret opozīciju.

Desmitiem opozīcijas aktīvistu un politiķu ir ieslodzīti cietumos un ir noteikti stingri ierobežojumi mītiņu organizēšanai.

Lukašenko Baltkrievijā valda kopš 1994.gada un nereti tiek dēvēts par Eiropas pēdējo diktatoru.

Baltkrievijā likums neatļauj uzņēmumiem finansēt politiskās partijas, un brīvprātīgi ziedojumi no individuālām personām, tostarp uzņēmējiem, ir viens no nedaudzajiem legālajiem veidiem, kā partijas var iegūt finansējumu.