Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīlis saņems rājienu no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kuru vada deputāte Aija Barča (ZZS), sūtīs izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim aizrādījumu par viņa darbinieku neierašanos uz šodienas komisijas sēdi, kurā tika izskatīti arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) atbildības jautājumi.

«Nepatīkami, ka mūs nav pagodinājusi IZM,» sacīja Barča, piebilstot, ka Ķīlim tiks nosūtīta korekta, bet stingra vēstule ar aizrādījumu un aicinājumu uz speciāli ministrijai veltītu komisijas sēdi, kurā tiks skatīti visi IZM neatbildētie jautājumi.

Komisija šodien skatīja vairākus jautājumus par bērnu ar celiakiju ēdināšanu, tostarp bezglutēna ēdināšanu izglītības iestādēs.

Biedrība «Dzīve bez glutēna» nāca klajā ar vairākām prasībām, no kurām viena bija tieši vērsta uz IZM - sakārtot bezglutēna ēdināšanu izglītības iestādēs. «Šobrīd vecāki to individuāli «sarunā» ar pavāru vai skolas direktoru,» norādīja biedrības pārstāve Irina Rubinčika.

Sēdē piedalījās arī Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības pārstāvji, kā arī Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas pārstāvji, kas aicināja steigšus izglītot sabiedrību attieksmē pret uzturu. «Esam amerikanizējušies, jo mūs vairāk interesē pusfabrikāti,» izteicās Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības pārstāve Ināra Pužule, īpaši uzsverot nepieciešamību atgriezt skolās veselības mācību.

Kā aģentūrai LETA sacīja Izglītības un zinātnes ministrijā, IZM izvērtēs, kādēļ radusies šāda situācija, ka Sociālo un darba lietu komisijā ministrijas pārstāvja nebija. Ministrijā norādīja, ka vairākās citās komisijas sēdēs šodien ministrijas pārstāvji gan piedalījušies.

Kā ziņots, biedrība «Dzīve bez glutēna» arī aicināja Saeimas deputātus, kā arī atbildīgās ministrijas apsvērt iespēju samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) sertificētiem bezglutēna pārtikas produktiem no 21% līdz 12%.

Biedrības lūgums sasniedza dzirdīgas ausis, un komisija nolēma nodot šo jautājumu Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijai, lai tā, iesaistot Finanšu ministriju un citas atbildīgās puses, divu mēnešu laikā detalizēti izpēta šo iespēju un maija sākumā par to informē komisiju.