Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolas beidzējus šogad sagaida vairākas pārmaiņas

Radikālu jaunumu vidusskolas beidzējiem nav, taču šogad skolēnus sagaida vairākas pārmaiņas - angļu valodas eksāmens martā un iespēja informātiku kārtot tiešsaistē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» sacīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis.

Komentējot angļu valodas eksāmena kārtošanu martā, Vasiļevskis sacīja, ka ir divi būtiski iemesli - mazināt slodzi eksāmenu laikā un meklēt risinājumus, lai sertifikātus varētu izsniegt ātrāk.

Viņš norādīja, ka tas nav nekāds jaunums, jo daļa jauniešu vācu valodas eksāmenus jau nokārtojuši janvārī. «Lielākajai skolēnu daļai tas nebija ierasti, bet tas ir variants, uz kuru varam lēni pāriet,» sacīja Vasiļevskis.

Vasiļevskis, vaicāts, vai ir vēl kādi jaunumi, kuri sagaida skolēnus, norādīja - radikālu jaunumu nebūs, taču piedāvāsim visām skolām informātiku kārtot tiešsaistē ar moderno tehnoloģiju palīdzību.

Viņš norādīja, ka šogad pērnā gada kļūdas izanalizētas, veiktas strukturālas izmaiņas iestādē. «Esam darījuši pilnīgi visu, lai šī gada pārbaudījumā neradītu tehniska rakstura problēmas.» Viņš norādīja, ka ir palielināts to reižu skaits, cik pēc tam eksperti pārskata gala variantu, taču svarīgi ievērot drošību, tāpēc lielu ekspertu skaitu nav iespējams piesaistīt.