Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amsterdama paaugstina vecumu, no kura legāli atļauts nodarboties ar prostitūciju

Nīderlandes galvaspilsēta Amsterdama otrdien paziņojusi, ka paaugstinās vecumu, no kura legāli atļauts nodarboties ar prostitūciju, un plāno slēgt bordeļus rīta agrajās stundās.

«Minimālais vecums prostitūcijai tiek paaugstināts no 18 līdz 21 gadam,» paziņojusi pilsētas dome, norādot, ka šāds solis sperts, lai «stiprinātu prostitūtu stāvokli» un cīnītos pret pārkāpumiem seksa industrijā.

Pilsēta arī vēlas panākt, lai darbadienās bordeļi tiktu slēgti no plkst.4 līdz plkst.9, bet brīvdienās - no plkst.5.

Pilsētas domes paziņojumā norādīts, ka šajās stundās ir mazāka uzraudzība un prostitūtām nākas tikt galā ar piedzērušiem un agresīviem klientiem, tādēļ strādāt ir bīstamāk.

Tiek lēsts, ka Amsterdamas sarkano lukturu kvartālā strādā 5000 līdz 8000 prostitūtu.

Prostitūcija Nīderlandē ir legāla kopš 2000.gada.

Liberālās attieksmes dēļ uz Amsterdamu dodas seksa tūristi no visas pasaules, lai gan pēdējos gados pilsēta ir nosvērusies uz konservatīvo pusi, tostarp cenšoties ierobežot legālo vieglo narkotiku lietošanu un prostitūciju.

Amsterdama paziņojusi, kā vēlas samazināt seksa industrijā strādājošo skaitu, lai apkarotu prostitūcijas radīto noziedzību.