Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«BMW» spoguļi vairs nav modē

Ja vēl pirms dažiem gadiem automašīnu zagļi bija iecienījuši «BMW X5», «Honda CRV», «Toyota Land Cruiser» un citus modeļus, bet auto spogulīši galvenokārt tika zagti tikai «BMW» automašīnām, tad pašlaik zagti tiek ļoti dažādu marku auto un to spogulīši, liecina «If Apdrošināšana“ apkopotie dati par pieteiktajām KASKO atlīdzībām.

2009. un 2010.gadā automašīnu zādzībām nereti bija izteikts plānveida raksturs ar rūpīgu iepriekšēju plānošanu, un kampaņveidīgi tika zagtas «Honda CRV», «BMW X5» un «Toyota Land Cruiser» mašīnas ar plašu komplektāciju un rūpnīcas aprīkojumu. Savukārt pēdējo divu gadu laikā zagto automašīnu marku un modeļu diapazons ir ļoti plašs bez izteiktiem līderiem. 2011. un 2012.gadu raksturo tas, ka blakus nemainīgi populārajām auto markām zagti, piemēram, tā sauktie ģimenes auto «Ford Galaxy», «Toyota Corolla Verso» vai arī auto modeļi, kas Latvijā ir mazākā skaitā, piemēram, «Citroen», «Mini Cooper», «Toyota Prius», «Seat» un «Hyndai Sonata».

«Mūsu KASKO atlīdzību datu analīze liecina, ka konkrētas auto markas zādzību skaita pieaugums dažkārt ir saistīts ar to, ka iepriekš ticis novērots šo auto tirdzniecības pieaugums. Vēl kāda zīmīga tendence – tās vai citas auto markas zādzības parasti sākas Lietuvā un tikai pēc tam Latvijā. Tāpat auto zādzībām Rīgas reģionā raksturīgs tas, ka tās biežāk tiek zagtas Lietuvai tuvākajos rajonos Mārupē, Baložos un Jelgavas apkārtnē,» informē «If Apdrošināšana» KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.

Kopējās pēdējo četru gadu auto zādzību tendences liecina, ka to skaits samazinās. Pat krīzes gados pretēji policijas prognozēm zādzību skaita pieaugums nebija vērojams. Tas tika saistīts ar faktu, ka valstī ievērojami samazinājās iedzīvotāju un arī automašīnu skaits. Vēl viens iemesls, auto īpašnieki, īpaši tie, kuriem pieder jaunas automašīnas, apzinās nepieciešamību gādāt par papildu drošības pasākumiem.

«Zīmīgi, ka nereti ārvalstnieki kļūst par autozagļu upuriem, jo, ierodoties Latvijā ar saviem auto, viņi nepārzina šejienes auto zādzību situāciju un auto pretaizbraukšanas sistēmas ir vājākas, salīdzinot ar Latvijas iedzīvotājiem piederošiem auto. Savukārt zagļi parasti zog automašīnas, kuras vieglāk un ātrāk var nozagt,“ norāda Duburs.

Ja vēl pirms pāris gadiem galvenokārt tika zagti «BMW“ markas spoguļi, tad šogad zagļu izvēle ir krietni sadrumstalotāka – bez «BMW“, regulāri tiek zagti arī «Mercedes-Benz“, «Volvo“, «Audi“, «Saab“, «Lexus“ un citu auto marku spoguļi, liecina uzņēmuma apkopotie dati par pieteiktajām KASKO atlīdzībām pagājušajā gadā.

Iepriekšējos gados no visiem nozagtajiem auto spoguļiem pat 70% bija «BMW“ spoguļi, taču 2012.gadā atsevišķos mēnešos to īpatsvars ir bijis vairs tikai 15% vai 30% no visiem nozagtajiem auto spoguļiem. Pērn būtiski pieauga citu auto marku, piemēram, «Mini Cooper“, «Dodge Caliber“, «Audi A3“ spoguļu zādzību skaits.