Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja apgalvo, ka tās kodolieroči var sasniegt ASV

Ziemeļkoreja trešdien brīdināja, ka ASV kontinentālā daļa atrodas dziļi tās kodolraķešu sasniedzamības zonas iekšienē.

Ziemeļkoreja tagad ir «pilnībā neatkarīga raķešu un kodolieroču valsts», publikācijā oficiālajā tīmekļa vietnē «Uriminzokkiri» norādīja Korejas Nacionālās miera komitejas - propagandas institūcijas - loceklis.

«Savienotajām Valstīm vajadzētu skaudri apzināties, ka ASV kontinentālā daļa atrodas dziļi mūsu stratēģisko raķešu un kodolieroču sasniedzamības zonas iekšienē.»

Phenjana jau oktobrī nāca klajā ar paziņojumu, ka tās bruņojumā ir raķetes, kas spēj sasniegt ASV kontinentālos štatus.

Toreiz šis paziņojums tika uzskatīts par tukšu lielību, taču jau decembrī Phenjana veica sekmīgu tāla darbības rādiusa raķetes izmēģinājumu un 12.februārī - jau trešo kodolizmēģinājumu.

Vairums ekspertu gan uzskata, ka Ziemeļkoreja vēl ir tālu no tā, lai spētu radīt drošu starpkontinentālo raķeti, tomēr decembrī notikušais raķetes izmēģinājums ir spēcīgs solis šajā virzienā.

Šomēnes notikušais kodolizmēģinājums arī vairojis bažas, ka Ziemeļkoreja ir uzlabojusi savas tehniskās spējas, lai varētu uz tāla darbības rādiusa raķetes uzmontēt miniatūru kodolgalviņu.

Dienvidkoreja, veikusi decembrī palaistās raķetes atlieku analīzi, secināja, ka raķete var nolidot aptuveni 10 000 kilometru, un tas nozīmē, ka tā eventuāli varētu sasniegt ASV rietumkrastu.