Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Van Rompejs: 2012.gads bija eirozonas krīzes pagrieziena punkts

Eiropas Savienības (ES) prezidents Hermans van Rompejs trešdien pagājušo gadu raksturoja kā pagrieziena punktu krīzes skartajai eirozonai, taču vienlaikus aicināja bloka dalībvalstis turpināt progresu banku savienības izveidē.

«2012.gads iezīmēja pagrieziena punktu eirozonas krīzē,» vizītes laikā Budapeštā žurnālistiem norādīja Rompejs.» Cerams, ka mēs esam pārvarējuši smagāko posmu.»

Taču ES dalībvalstis nedrīkst atslābināties un tām nepieciešams turpināt darbu pie banku savienības izveides, lai atbalstītu ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi un nodarbinātības pieaugumu, pēc kopīgas preses konferences ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbanu uzsvēra Rompejs.

«Darba vietu radīšana ir labākā stratēģija, lai nodrošinātu Eiropas iedzīvotāju labklājību,» sacīja ES prezidents.

Nesen panāktā vienošanās par ES daudzgadu budžetu 2014.-2020.gadam ir «laba un svarīga» Ungārijai, kā arī ES, norādīja Rompejs, piebilstot, ka 27 bloka dalībvalstis demonstrējušas atbildību, pielāgojot to nacionālās intereses kopējai ES interesei.

«Tagad ir pienākusi Eiropas Parlamenta kārta apstiprināt šo panākumu,» sacīja prezidents.

Tikmēr Orbans pavēstīja, ka Rompejs var «paļauties uz Ungārijas atbalstu banku savienībai, kā arī ekonomikas un finanšu koordinācijai» un valsts, lai arī nav eirozonas sastāvā, atbalsta pasākumus, lai stiprinātu un atjaunotu uzticību Eiropas vienotajai valūtai.