Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jelgavā lems par septiņu ielu posmu rekonstrukciju piecu miljonu latu vērtībā

Šodien, 28.februārī, Jelgavas pilsētas domes sēdē deputāti lems par piecus miljonus latu vērta septiņu ielu posmu rekonstrukcijas projekta iesniegšanu līdzfinansējumam, lai īstenotu rekonstrukciju, kura nepieciešama pie dzelzceļa stacijas plānotā satiksmes termināļa izveidei, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kā liecina domes sēdei sagatavotais lēmumprojekts, pašvaldība plāno iesniegt līdzfinansējuma apstiprināšanai projektu «Satiksmes termināla apkalpošanai nepieciešamās ielu infrastruktūras izbūve Jelgavā», kura kopējās izmaksas ir 5 125 250 lati, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums 2 946 344 latu jeb 57,49% apmērā.

Valsts budžeta dotācija šim projektam paredzēta 115 318 latu (2,25%) apmērā un pašvaldības līdzfinansējums - 2 063 588 latu (40,26%) apmērā.

Projekta mērķis ir dzelzceļa stacijai piegulošajā pilsētas rajonā izveidot mūsdienīgu, drošu un multimodālu sabiedriskā transporta sistēmu, nodrošinot dažādu transporta veidu maršrutu sasaisti un sabiedriskā transporta pieejamības un pakalpojumu sniegšanas kvalitātes paaugstināšanos, sekmējot saimnieciskās darbības attīstību nacionālā, reģionālā un vietējā līmenī.

Plānoto aktivitāšu īstenošanas rezultātā tiks rekonstruēti šādi ielu posmi - Stacijas ielas posms no Pasta ielas līdz Zemgales prospektam, Zemgales prospekta posms no Stacijas ielas līdz Jāņa ielai, Pasta ielas posms no Jāņa ielas līdz Stacijas ielai, Palīdzības ielas brauktuves un ietvju seguma atjaunošana, Sporta ielas posms no Zemgales prospekta līdz ēkai Sporta ielā nr.2, Jāņa ielas posms no Zemgales prospekta līdz Pasta ielai, tiks izbūvēts Sporta ielas posms no Zemgales prospekta līdz Pasta ielai.

Rekonstrukcijas darbu gaitā tiks izbūvēts «park&ride» stāvlaukums 240 automašīnām un veikta teritorijas labiekārtošana 38 000 kvadrātmetru platībā.

Projekta gaitā plānota arī pilsētas sabiedriskā transporta galapunkta izbūve, kura pieturvietas paredzēts ierīkot uz Zemgales prospekta atsevišķā «kabatā» - divas pieturas rindā, aprīkojot tās ar nojumēm un soliņiem.

Izbūvējot ielas posmu un inženierkomunikācijas, labiekārtojot Stacijas laukumu un apkārtni ap izveidoto ielu, pašvaldība sakārtos savas administratīvās teritorijas daļu, kas radīs priekšnosacījumus uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī nodrošinās iedzīvotājiem drošu un mūsdienu prasībām atbilstošu transporta organizācijas modeli, kas tiks balstīts uz sabiedriskā transporta efektīvu izmantošanu, apraksta pašvaldība.

Plānotais projekta ieviešanas laiks ir no 2013.gada jūnija līdz 2014.gada decembrim.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Jelgavai pērn piešķirtos 2,5 miljonus latu Jelgavas pilsētas pašvaldība plāno izlietot ielu pārbūvē saistībā ar plaša satiksmes termināļa izveidi dzelzceļa stacijas apkaimē.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks (ZZS) aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka šis piešķirtais Eiropas Reģionālās attīstības fonda virssaistību finansējums paredzēts satiksmes termināļa apkalpošanai nepieciešamās ielu infrastruktūras izbūvei.

Jau ziņots, ka aptuveni 83 786 kvadrātmetrus plašā agrākajā preču noliktavu teritorijā Jelgavā, starp Zemgales prospektu, Sporta ielu un dzelzceļu, nākotnē iecerēts izbūvēt satiksmes termināli vai atšķirīgi saukto transporta mezglu. Tur pašvaldība ar laiku iecerējusi pārcelt un paplašināt Jelgavas autoostu.