Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Olga Dreģe sniedz autogrāfus savas grāmatas atvēršanas svētkos

Olga Dreģe ir Latvijas Tautas skatuves māksliniece, Smiļģa Dailes III studijas absolvente, Dailes teātra aktrise kopš 1961.gada. Teātrī nospēlējusi pāri par 100 lomu, piedalījusies gandrīz vai visās labākajās latviešu filmās - Matilde «Purva bridējā», Anna «Vella kalpos», Marija «Nāves ēnā», Zāļu Made «Vilkatī Tomā», Dagnija «Limuzīns Jāņu nakts krāsā», Lauras māte «Zītaru dzimtā» u.c., filmējusies arī TV seriālos, pēdējais no tiem - «Sirdsmīļā Monika». Dailes teātrī aktrise svinēja savas grāmatas atvēršanas svētkus.

Mīlestība pret teātri latviešiem esot iedzimta – to apliecina gan neatkarīgi no krīzēm pilnās skatītāju zāles, gan teātriem un aktieru biogrāfijām veltīto grāmatu popularitāte. Sākumā šķiet neticami, ka tautā tik iemīļotajai un populārajai Dailes teātra aktrisei, kuras pūrā arī daudz kinolomu, – Olgai Dreģei – līdz šim nav veltīta neviena grāmata. Taču nu šis trūkums ir labots – kā dāvanu aktrises jubilejā Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā teātra zinātnieces un aktrises tuvas draudzenes Irēnas Lagzdiņas sarakstīto grāmatu «Izslāpums. Olga Dreģe». Tajā – daudzpusīga, iejūtīga un smalka Olgas Dreģes tēloto lomu analīze, viņas pašaizliedzīgais darbs teātrī un vēlme piedalīties visas valsts dzīves uzlabošanā, stiprā un darbīgā dzimta, no kuras cēlusies aktrise, kā arī kolēģu, tuvinieku un draugu atmiņas.

Novērtējot mākslinieces talantu un paveikto - šogad ne tikai izdota grāmata - Olga Dreģe savu jubileju atzīmēs ar īpašu jubilejas koncertuzvedumu, kas šī gada vasarā norisināsies brīvdabas estrādēs. Kopā ar mākslinieci jubilejas svinībās piedalīsies viņas tuvākie skatuves kolēģi un draugi: Baiba Indriksone, Mirdza Martinsone, Sarmīte Rubule, Leons Krivāns, Juris Strenga, Jānis Reinis un Gints Andžāns.

Koncerti par godu mākslinieces 75 gadu jubilejai sāksies 11.jūlijā, aktrises dzimtajā pusē -

  • Madonas estrādē,
  • Valmierā,
  • Dobelē,
  • Bauskā,
  • Cēsīs,
  • Kuldīgā,
  • Jelgavā,
  • Rēzeknē un citās pilsētās.

Savukārt aktrises jubilejas kulminācija gaidāma augusta beigās - Dzintaru Koncertzālē.

  • Biļetes uz Olgas Dreģes jubilejas koncertuzvedumiem jau nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs!