Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par spīti laikapstākļiem daži autovadītāji jau steidz mainīt ziemas riepas

Pagājušajā nedēļā, īslaicīgi iestājoties siltākam laikam, atsevišķi autovadītāji Rīgā jau pieprasījuši veikt ziemas riepu nomaiņu, liecina «If Apdrošināšana», veiktā partneru – autoservisu aptauja.

«Lai gan laika apstākļi pagājušajā nedēļā nedaudz sāka līdzināties pavasarim, «Pirelli Key Point» riepu centrā pēdējo dienu esam nomainījuši riepas jau divām automašīnām. Kāds klients, kas pārvietojas ar «Audi A8», riepu maiņu pamatoja ar to, ka uz mēnesi dosies komandējumā, un atgriežoties būs gatavs pārvietoties pa Latvijas ceļiem. Savukārt kādu gados jaunu apvidus auto īpašnieku pirmajā reizē mums izdevās atrunāt no riepu maiņas, taču nākamajā dienā viņš atkal bija klāt. Pamatojums – vasaras diski izskatās labāk par ziemas diskiem,» stāsta «Pirelli Key Point» riepu centra vadītājs Gustavs Plūme.

Savukārt «PKP» riepu centra darbinieki zina stāstīt, ka visbiežāk pirmie ziemas riepas uz vasaras riepām steidz mainīt pārgalvīgi autovadītāji, kuri mīl braukt ātri un riskēt. Par laimi, šādu klientu nav daudz un ar retiem izņēmumiem izdodas viņus pārliecināt, ka labāk ir nogaidīt.

Savukārt vairāki citi «If Apdrošināšana» aptaujātie partneru autoservisu pārstāvji informēja, ka pašlaik autoservisos notiek aktīva gatavošanās riepu maiņas sezonai, taču klientu intereses pagaidām nav, jo autovadītāji reāli novērtē esošos klimatiskos apstākļus.

«Pieredze rāda, ka aktīvu klientu vēlmi mainīt riepas autoservisi izjūt marta beigās un aprīļa sākumā. Lai gan no 1.marta Latvijā ir atļauts pārvietoties ar vasaras riepām, tomēr jāatceras, ka gaisa temperatūrai esot zemākai par +7 grādiem, ar vasaras riepām aprīkotam auto, nokļūstot slidenā ceļa posmā, tas var kļūt nekontrolējams,» norāda «If Apdrošināšana Transporta» atlīdzību grupas vadītāja Līga Bērziņa.