Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seržanta rīcībā nonākusi satraucoša informācija par situāciju Centrālcietumā

Deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) rīcībā nonākusi satraucoša informācija par iespējamiem ilgstošiem masveida finansiāla rakstura pārkāpumiem dažādu projektu īstenošanā Rīgas Centrālcietumā.

Ar šo informāciju Seržants vēstulē vērsies pie tieslietu ministra Jāņa Bordāna (NA).

Vēstulē Seržants informē ministru, ka pie viņa, izmantojot elektronisko pastu, kā pie Saeimas deputāta vērsies Centrālcietuma ieslodzītais Vents Kraslovskis, kurš kā profesionāls metinātājs un santehniķis pēdējos trīs gadus ir bijis nodarbināts cietuma saimnieciskajā apkalpē un iesaistīts arī dažādu projektu realizācijā.

Ieslodzītais apgalvojot, ka cietuma ieslodzītie tiekot regulāri nodarbināti projektos, par kuru veikšanu faktiski ir slēgti līgumi ar privātuzņēmējiem. Rezultātā ieslodzītajiem par konkrēto darbu nav maksāts, bet naudu saņēmuši uzņēmumi.

Kraslovskis min tādus projektus, kā konditorejas skolu, kuras izveidošanā esot izmantots nepamatoti dārgs aprīkojums. Visus remontdarbus un aparatūras uzstādīšanu par 95% procentiem esot veikuši ieslodzītie, bet samaksāts par to privātai firmai.

Vasarā kāds uzņēmums ar ieslodzīto darbaspēka izmantošanu veicis bijušā ražošanas ceha demontāžu un, kā celtniecības atkritumus izvedis simtiem tonnu metāllūžņu un izvešana turpinoties vēl šobrīd. Par metāllūžņiem valstij neesot samaksāts.

Jaunam projektam – mācību centra dienesta viesnīcas kapitālremontam, kas atrodas ārpus cietuma, bet darbus veic ieslodzītie no Centrālcietuma atkal bez samaksas.

Seržants norāda, ka principā no izmeklēšanas cietuma cilvēkus šādiem darbiem ārā izvest nedrīkstētu. Pēc Seržanta rīcībā esošās informācijas šajā viesnīcā pirms dažiem gadiem kapitālais remonts jau noticis. Arī pašā cietumā veikti vairāki liela apjoma remontdarbi, kuru reālā vajadzība esot bijusi stipri apšaubāma.

Kraslovskis atsūtījis vairāku norīkojumu kopijas, kuras apstiprina, ka viņa un citu apcietināto darbs izmantots gan katlu mājas remontā, gan sporta laukumu aprīkošanā, gan darbos jau pieminētajā mācību centrā. Ieslodzītais apgalvo, ka trīs gadu laikā piedalījies daudzos līdzīgos projektos un ir gatavs sniegt informāciju. Dažu firmu nosaukumi, par kuriem informēšu atsevišķi, minēti elektroniskajā pastā.

Seržants vēstulē ministram norāda, ka, ņemot vērā divus agrākos Valsts kontroles (VK) atzinumus par nekārtībām Centrālcietuma finansēs un vadībā, viņam Kraslovska apgalvojumi šķietot visai ticami.

«Uzskatu, ka šī informācija būtu jāpārbauda, jo tā met ēnu uz Latvijas ieslodzījumu vietām un to vadošajiem darbiniekiem, » norāda Seržants.

Ņemot vērā, ka tuvākajos gados ieslodzījumu vietās plānots ieguldīt lielus līdzekļus, tostarp, jauna cietuma būvniecībā vien 55 miljonus latu, Tieslietu ministrijai būtu svarīgi, lai šo līdzekļu apgūšanu veiktu ierēdņi, par kuru godīgumu un lojalitāti valstij nav nekādu šaubu, uzsver Seržants.