Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par labu «Revertai» no «Playboy» redaktora Liepnieka piedzen vairāk nekā 300 000 latu

Rīgas apgabaltiesa šodien daļēji apmierināja AS «Reverta» prasību pret polittehnologu, žurnāla «Playboy» galveno redaktoru Jurģi Liepnieku, no viņa piedzenot 321 500 latu.

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, prasība tika noraidīta daļā par nokavējuma procentu piedziņu, tas ir, 222 540 latiem.

Pilns apgabaltiesas spriedums tiks sastādīts 18.martā, un to 20 dienu laikā var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

«Revertas» Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa aģentūrai LETA norādīja, ka pēc pilna tiesas sprieduma pieejamības «Reverta» spriedīs par pārsūdzības iespēju.

Iepriekš tiesas sēdē «Revertas» pārstāvis Raimonds Ozols norādīja, ka aizdevuma līgums ar Liepnieku tika noslēgts 2010.gadā, tātad kredīts tika piešķirts bankas restrukturizācijas laikā. Aizdevuma apmērs sākotnēji bija aptuveni 400 000 eiro (apmēram 280 000 latu).

Līgums tika noslēgts ar apmaksas termiņu līdz 2015.gadam. Tomēr Liepnieks nepildīja no līguma izrietošās saistības, tāpēc «Reverta» laika gaitā no tā atkāpās.

«Reverta» no Liepnieka vēlējās piedzīt aizdoto pamatsummu, visus blakus prasījumus, līgumsodus un nokavējuma procentus, kas kopā veido gandrīz 547 000 latu.

Nedz Liepnieks, nedz viņa pārstāvis uz tiesas sēdi nebija ieradušies. Tiesa «Revertas» pārstāvim jautāja, vai atbildētājs ir izrādījis interesi par tiesvedību vai atmaksas iespējām, uz ko saņēma noraidošu atbildi.

Žurnāls «Ir» iepriekš vēstīja, ka Liepnieks drīzumā varētu pieteikt savu privāto maksātnespēju. Viņš norādījis, ka finanšu grūtībās nonācis, aizraujoties ar nekustamā īpašuma darījumiem. «Cilvēkiem piemīt dabiska tieksme sliekties savas nekompetences virzienā» un nodarboties ar lietām, kuras nesaprot, situāciju raksturojis Liepnieks, sevi nodēvējot par «tipisku latviešu idiotu».

Liepnieks nav atklājis precīzu saistību lielumu un darījumus ar nekustamo īpašumu projektiem, kuri radījuši zaudējumus. Polittehnologs esot «mīnusos» «par vairākiem miljoniem» eiro, «lai gan varbūt sanāks arī lati».

Liepnieks apstiprinājis, ka ir ņēmis kredītus, kuri pēc «Parex» sadalīšanas atrodas «slikto kredītu» portfelī, ko tagad apsaimnieko «Reverta». Liepnieks atzinis, ka nodarbojies arī ar akciju tirdzniecību, taču tas neesot bijis finansiāli nozīmīgi.

Patlaban Maksātnespējas reģistrā Liepnieka maksātnespēja nav reģistrēta.