Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja gatavojas nozīmīgām militārajām apmācībām

Ziemeļkoreja gatavojas liela mēroga militārajām mācībām, parādot militāros spēkus pret Dienvidkorejas un ASV armiju, ziņo Dienvidkorejas aizsardzības ministrija.

Ziemeļkorejas armijas Jūras un Gaisa spēku apmācības tiek plānotas kā papildu pasākumi februārī veiktajam kodolieroču testam un decembrī veiksmīgajai tāldarbības raķešu palaišanai, ziņo Dienvidkorejas aizsardzības ministrijas pārstāvis Kims Min-Seoks.

«Mēs redzam vairākus pierādījumus par Ziemeļkorejas gatavošanos militārajām mācībām, kas būs lielāka mēroga nekā līdz šim, pēc raķetes palaišanas un kodolizmēģinājumiem,» stāsta Kims Min-Seoks.

Liels skaits ASV un Dienvidkorejas karavīru šobrīd atrodas ikgadējā Gaisa, Zemes un Jūras spēku mācībās, kuras Ziemeļkoreja ir uztvērusi kā provokatīvu mēģinājumu pirms iebrukuma.

Atsevišķas, lielākoties ar datoru simulētas kopējās mācības, iesaistot 3500 ASV karavīru un 10 000 Dienvidkorejas karavīru, notiks no 11. līdz 21. martam.

Ziemeļkorejas partijas oficiālais laikraksts «Rodong Sinmun» asi kritizēja pirmdienas mācības un ziņoja, ka to kodolieroči bija «taisnīguma tērauda dūres», lai aizsargātos pret konstatētajiem draudiem no Seulas.

Ziemeļkorejas kodolieroču izmēģinājums februārī bija trešais un pats spēcīgākais līdz šim. Tas izraisīja globālu nosodījumu un ANO Drošības padomes draudus par iespējamām sankcijām.