Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldības nevarēs nepamatoti celt īri telpām, kuras izīrē veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji

Veselības ministrija (VM) jau tuvākajā laikā sāks darbu pie grozījumu sagatavošanas Ministru kabineta noteikumos par saprātīgas nomas maksas noteikšanu valsts apmaksātā tarifa ietvaros gadījumos, kad veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs telpas īrē no pašvaldības, par šādu soli šodien vienojās veselības ministre Ingrīda Circene (V) un Veselības aprūpes darba devēju asociācija.

Valsts apmaksātajā veselības aprūpes pakalpojuma tarifa daļā ir iekļauta arī samaksa par infrastruktūras uzturēšanu, piemēram, ģimenes ārsta praksē ar pierakstīto pacientu skaitu no 1001 līdz 2000 pacientiem 2011.gadā prakses uzturēšanai valsts samaksāja 2864 latus.

«Gadījumos, kad pašvaldība ceļ nomas maksu par tām telpām, kuras īrē veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji, ārstniecības budžets tiek izmantots pret sabiedrības interesēm, jo telpu nomnieks ir spiests apmaksāt telpu īri tā vietā, lai piešķirto naudu efektīvi izmantotu pacienta ārstēšanai,» uzsver veselības ministre.

Atbalstu VM iniciatīvai sistēmiski un tiesiski sakārtot veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju sadarbību ar pašvaldībām saistībā ar telpu īri jau esot izteikušas gan vairākas pašvaldības, gan Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis.