Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

2022. gada PK finālturnīrs futbolā tomēr varētu notikt ziemā

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ģenerālsekretārs Džeroms Valke apstiprinājis, ka 2022. gadā Katarā gaidāmais Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs varētu tikt rīkots ziemas periodā, kā ierosināts iepriekš.

Kā zināms, Katarā vasaras mēnešos gaisa temperatūra mēdz sasniegt pat +55 grādus pēc Celsija, kas var būt bīstami gan futbolistiem, gan skatītājiem, tomēr valsts sola stadionus aprīkot ar klimata kontroles sistēmu. Šāda tehnoloģija līdz šim nav nedz pārbaudīta, nedz izmēģināta.

«Ja pēc padziļinātas izpētes apstiprināsies, ka futbolistu veselībai labvēlīgāk būtu aizvadīt turnīru ziemas mēnešos, apsvērsim šādu domu,» paziņojis Valke. «Neesmu teicis, ka šī turnīra rīkošanas datums ir kā akmenī iekalts. Kamēr nav ticis apstiprināts attiecīgais starptautisko spēļu kalendārs, varam izskatīt dažādas alternatīvas.»

Pašlaik starptautisko maču kalendārs ticis apstiprināts vien līdz 2018. gadam, tāpēc FIFA ģenerālsekretārs paudis, ka 2022. gada finālturnīra norise ziemas periodā nav neiespējama.

«Vispirms gan Kataras pārstāvjiem mums skaidri jāpasaka, ka viņi vēlas šīs sacensības pārcelt no vasaras mēnešiem uz ziemas. Varu atklāti pateikt, ka pagaidām nav tādas FIFA darba grupas, kas nodarbotos ar šī jautājuma padziļinātu izpēti,» pastāstījis Valke.

Tāpat viņš atklājis, ka par šādu soli būtu jāvienojas visu turnīra dalībvalstu pārstāvjiem. Pašlaik pret to visaktīvāk iebilst Anglijas premjerlīgas pārstāvji, kuri nevēlas pārtraukt vietējā čempionāta norisi Pasaules kausa izcīņas dēļ.

Jau ziņots, ka iepriekš visplašāk aprunāta iespēja turnīru rīkot novembrī un decembrī, lai izvairītos no tā pārklāšanās ar gada sākumā notiekošajām ziemas olimpiskajām spēlēm.

Pirmais stadions, kurā paredzētas 2022. gada Pasaules kausa izcīņas spēles, publikai tiks nodots 2015. gadā. Čempionāta vajadzībām rīkotāji apsolījuši rekonstruēt trīs stadionus, bet deviņas futbola mītnes uzbūvēt no jauna.