Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NEPLP: Tiesvedības un protesti LTV valdes izvēli neapturēs

Iespējamās tiesvedības saistībā ar Latvijas Televīzijas (LTV) jauno valdes locekļu izvēli, visticamāk, procesu nepaturēs, un 7.martā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) varēs paziņot izvēles rezultātus, preses konferencē sacīja NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

Padomes loceklis Gints Grūbe piebilda, ka šo procesu neietekmēs arī Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) protesta vēstule, kas prasīja konkursa apturēšanu.

Komentējot Administratīvās rajona tiesas lēmumu pieņemt noraidītā LTV valdes amata kandidāta Roberta Putņa sūdzību, Dimants teica, ka, viņaprāt, tiesas lēmums izskatīt Putņa iesniegumu attiecas tikai uz jautājumu par Putņa izglītības izvērtēšanu, nevis par visu konkursa procesu kopumā. Tādēļ tiesas rīcība nevarētu skart konkursa norisi.

Arī LŽS pārmetumus, ka konkurss būtu jāaptur, jo tajā neesot uzrunāti cilvēki ar darba pieredzi LTV, neiztur kritiku, jo valdes amatam pieteicās trīs kandidāti ar pagātni LTV, no kuriem viens atlases gaitā pats atteicās. Grūbe sacīja, ka minētais arguments ir nenopietns un nepietiekams iemels, lai šo konkursu pārtrauktu, kā to prasīja LŽS.

Preses konferencē NEPLP pārstāvji pauda pārliecību, ka konkurss nebeigsies bez rezultātiem un 7.martā tiks noskaidrots jaunais LTV vadītājs un valdes locekļi.

Preses konferences gaitā Dimants arī skaidroja, ka kandidātu atlases darbam piesaistījuši vadītāju atlases uzņēmuma SIA «AIMS International Latvia» («Fontes»), jo pats NEPLP piecu locekļu un deviņu biroja darbinieku sastāvā nebūtu ticis galā ar pretendentu vērtēšanu, neatstājot novārtā visus citus elektronisko mediju regulējošās iestādes uzdevumus.

Kā stāstīja par televīzijas jautājumiem NEPLP ietvaros atbildīgais Grūbe, pats galvenais, kas tika uzticēts «Fontes», bija kandidātu reputācijas pārbaude un profesionālās kompetences izvērtēšana, savukārt, saņemot ziņojumus par šiem jautājumiem, NEPLP pats vērtēs katra kandidāta attieksmi pret sabiedriskā medija vērtībām un tā redzējumu par LTV attīstību un lomu.

Grūbe uzsvēra, ka reputācijas izvērtējumu cenšoties veikt iespējami objektīvi, balstoties uz to, vai pret kādu no kandidātiem sakarā ar līdzšinējo profesionālo darbību ir bijuši negatīvi galēji tiesas lēmumu vai arī informācija par trūkumiem profesionālā darbā, kuru sniedz «Fontes» zināmas personas ar savu vārdu un parakstu

«Fontes» valdes locekle Betija Putniņa teica, ka LTV amata kandidātus varot uztvert kā kāda pulksteņa mehānisma galvenos zobratus un ir jāvērtē, vai šie zobrati iederēsies citā pulkstenī, proti LTV. Šim mērķim kandidāti tiekot pakļauti padziļinātām intervijām, lomu spēlēm un citām psihologu izstrādātām pārbaudēm, kuras nosaka kandidātu piemērotību iecerētajam amatam.

Testu komplekts esot daļa no uzņēmumu un organizācijas augstākās vadības kandidātu atlases metodikas, kuru izstrādājusi starptautiskā cilvēkresursu izvērtēšanas un atlases kompānija «SHL». Grūbe teica, ka šī metode ar 60 % precizitāti nosakot, vai kāda amata kandidāts varēs pielāgoties un veiksmīgi pildīt sava jaunā vadītāja darba pienākumus.

Grūbe arī uzsvēra, ka šī ir pirmā reize, kad LTV vadību izvēlas ar sabiedrībai iepriekš izskaidrotu un, viņaprāt, objektīvu atlases metodi. NEPLP lēmumu par izvēlētajiem kandidātiem pieņems pēc «Fontes» galēja ziņojuma uzklausīšanas.

Jau ziņots, ka vairāki pirmā atlases raundā noraidītie kandidāti asi iebilduši pret NEPLP atlases metodēm. To starpā ir mūzikas industrijas uzņēmējs un bijušais laikraksta «Vakara Ziņas» redaktors Juris Millers, augstskolas «Turība» lektors Jānis Rušenieks, kas 90.gados vadīja 90.gadu beigās bankrotējušu televīzijas raidorganizāciju «RBS TV», kā arī bijušais «Sabiedrības par atklātību Delna» vadītājs Roberts Putnis, kas iesniedzis prasību pret NEPLP administratīvā rajona tiesā.

Arī Latvijas Žurnālistu savienība (LŽS), kas ir mediju darbinieku arodorganizācija, aicināja NEPLP pārtraukt konkursu, kurā izvēlēs LTV valdes priekšsēdētāju un divus valdes locekļus.

Kā ziņots, NEPLP pēc 14.februāra sēdes pagarināja LTV valdes pretendentu izvērtēšanu līdz 7.martam. Tas tiek darīts pēc «Fontes» iesnieguma, kā arī ar mērķi paildzināt publisko procesu.

Uz LTV valdes locekļu amatiem pieteicās 45 kandidāti, kuru vārdi netika publiskoti. Otrajā kārtā pēc dokumentu izvērtēšanas un intervijas iekļuva deviņi kandidāti - trīs uz katru valdes locekļa amatu.

Jau ziņots, ka uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu kandidē mediju holdinga «Baltijas Mediju alianse» kādreizējais izpilddirektors Ivars Belte, pētījumu aģentūras «TNS Latvia» valdes priekšsēdētāja Ginta Krivma un bijušais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve.

Uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos kandidē bijušais radio «Star FM» programmu direktors Patriks Grīva, reklāmas aģentūras «Lowe Age Latvia» izpilddirektors Sergejs Ņesterovs un LTV septītā kanāla satura redaktore Jana Semjonova.

Uz LTV valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos kandidē VAS «Valsts nekustamie īpašumi» finanšu direktors Uģis Mālmanis un bijušais SIA «Baltcom TV» valdes loceklis Māris Skujiņš.