Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

D. Dukurs: Sočos jutos kā atgriezies Padomju Savienībā

Latvijas skeletona treneris Dainis Dukurs intervijā portālam «Apollo» atzina, ka Siguldas trases ledus brigādes darbu augstu novērtējusi bobsleja un skeletona saime ar Starptautiskās federācijas prezidentu Ivo Ferriāni priekšgalā.

«Kad sākumā parādījāmies, vācieši mūs uztvēra «šūmīgi», sak, ko te mazie latvieši lien ārā? Mums ir sistēma, bet viņiem ģimenes uzņēmums,» atceras Dukurs. «Tomēr ar katru reizi viņi redzēja, ka esam normāli cilvēki, tehniskajā ziņā tiekam pārbaudīti un allaž esam bijuši tīri, kas vairoja konkurentu cieņu pret mums.»

«Sočos pie manis pienāca vācu treneris un teica: «Jūs esat mums kā paraugs.» Es viņam oponēju, ka ir gluži pretēji - mēs mācamies no vāciešiem. Viņiem ir sistēma un viss ir pārdomāts. Tomēr viņš uzsvēra, ka tik mērķtiecīgi un koncentrēti cik mazā Latvija nestrādā neviens cits, tādēļ viņi mācās no mums. Man tas bija liels pagodinājums,» stāsta skeletona speciālists.

«Mēs komunicējam ar konkurentiem. Kad vajag - pajokojam, kad vajag - apsveicam konkurentus ar uzvaru. Ja gribam kaut ko pateikt, tad sakām tieši, nevis kaut ko aiz muguras apstrīdam. Domāju, ka tā ir atgriezeniskā saite - viņi ir novērtējuši mūsu darbu,» skaidro Dukurs.

«Puikas jau man Sočos pārmeta, ka es vienīgais biju pret krieviem tik agresīvi noskaņots, taču es tur jutos kā atgriezies Padomju savienībā un mani tas tracināja,» saka Dukurs. «Tomēr mēs pozitīvo ieguvām ar to, ka atbrauca divi latviešu puikas [Jānis Krastiņš un Mārtiņš Sausais] un trase palika labāka. Turklāt mēs jau nestrādājām priekš latviešiem, kā izteicās [krievu bobslejists Aleksandrs] Zubkovs. Mēs strādājām visas bobsleja un skeletona saimes labā, par ko ieguvām augstu novērtējumu.»

«Pierādījām, ka ne tikai kritizējam, bet arī ar piemēru parādam, kā darbs ir jāizdara. Domāju, ka ar šo attieksmi Latvija vēlreiz pacēla savas akcijas. Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents, kurš pats ir bijis gan braucējs, gan trases direktors, pateica: «Tā kā trasē strādā latvieši, es vēl neesmu redzējis strādājam». Viņš visu klātbūtnē ļoti atzinīgi novērtēja Siguldas ledus brigādes darbu

P.S. Tuvākajā laikā portālā «Apollo» varēsiet lasīt pilnu interviju ar skeletona treneri un Siguldas trases direktoru Daini Dukuru.