Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārvalstnieki izpērk īpašumus arī piejūrā

Kurzemes jūrmalā privātmājas un zemes tieši pie jūras jau gandrīz izpirktas, bet tagad pieprasīti arī dzīvokļi pilsētās, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Aptuveni 500 dzīvokļu un cita veida nekustamie īpašumi Liepājā jau pieder ārvalstu pilsoņiem. Pašvaldība norāda, ka tas gan neesot daudz, salīdzinot pret kopumā vairāk nekā 32 000 pilsētas īpašumu.

Pretēji pašvaldībai, tūrisma pārstāvji un mākleri runā par citām tendencēm. Ārvalstniekiem, īpaši Lietuvas iedzīvotājiem, ir interese par dažādiem nekustamajiem īpašumiem Liepājā un citās piejūras pilsētās.

Liepāja ir iecienīts galamērķis gan ceļotājiem no Vācijas un Skandināvijas, gan Lietuvas un Krievijas. Pēdējos gados augusi tieši lietuviešu interese.

Tūrisma nozarē novēroto apstiprina arī īpašumu tirgotāji. Salīdzinot ar 2007.gadu īpašumiem piejūrā gan cenas kritušās par aptuveni 70%. Un interese galvenokārt ir par nelieliem zemes gabaliem.

Savukārt dzīvokļu tirgū atkal sākas rosība. Interese ir gan no Krievijas un Baltkrievijas, gan Lietuvas.