Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noliedz, ka Rīgas bērnudārzi būtu pustukši

Joprojām saglabājas rinda uz vietām bērnudārzos gan ar latviešu, gan krievu mācību valodu un paziņojums, ka mazākumtautību grupas Rīgas bērnudārzos ir pustukšas, neatbilst patiesībai, norāda Rīgas Dome (RD).

Tā kā šajā gadalaikā bērni bieži slimo, tad patlaban bērnu skaits grupiņās var būt mazāks nekā parasti. Partijas «Vienotība» izplatītais paziņojums, ka Rīgas bērnudārzos grupas ir pustukšas, neatbilst patiesībai, jo šobrīd ir nokomplektētas pilnīgi visas grupas un brīvu vietu nav, skaidro domē.

Atverot jaunās grupas un sadarbojoties ar privātajiem bērnudārziem, aktuālo rindu uz vietām bērnudārzos ir izdevies samazināt vairāk nekā par pusi, taču tās vēl joprojām ir. Ja 2009.gadā rindā bija 6730 bērnu, tad 2012.gada beigās tie bija 2800. Patlaban rinda ir pieaugusi līdz 3652 bērniem, jo no šā gada 1. janvāra vecāki var saņemt gan līdzfinansējumu 93 latu apmērā privātā bērnudārza apmeklēšanai, gan saglabāt vietu rindā uz pašvaldības bērnudārzu.

Ja vecāki ir pieteikuši bērnu vairākās iestādēs gan latviešu, gan mazākumtautību mācību valodas izglītības programmā, tad uzaicinājumu – sākt apmeklēt bērnudārzu, viņi saņem atkarībā no tā, kurā izglītības programmā rinda pienākusi ātrāk.

Kopumā Rīgā pirmsskolas izglītības programmas īsteno 152 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, 18 vispārizglītojošās skolas un divas interešu izglītības iestādes. 71 bērnudārzā mācības notiek latviešu valodā, bet mazākumtautību valodā- 51 bērnudārzā.