Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Domā uzstāsies avangarda mūziķis Jēkabs Nīmanis

19. martā plkst. 19:00 Rīgas Domā uzstāsies mūziķis Jēkabs Nīmanis ar koncertprogrammu «Lietas, kuras iedvesmo un lietas». Koncertā piedalīsies arī skaņu mākslinieks un fonogrāfs Maksims Šenteļevs, pianists Uģis Krišjānis un «Swedbank» koris.

Mūziķis Jēkabs Nīmanis savu talantu pierādījis ne tikai kā oriģināls izpildītājs, bet arī kā komponists. Neatkārtojamas muzikālas noskaņas pēdējos gados Nīmanis radījis gan teātra iestudējumiem, gan latviešu multiplikācijām un filmām, tādā veidā apliecinot savu īpašo mākslinieka rokrakstu. Gaidāmajā koncertā, kas notiks 19.martā plkst 19:00, Nīmanis atskatīsies uz šiem radošās dzīves notikumiem, atskaņojot savas kompozīcijas telpā ar izaicinošu akustiku – Rīgas Domā.

Līdzās mūzikai no izrādēm («Voiceks», «4est» un «Partitūra Ekosistēmai») koncertā Nīmanis piedāvās arī elektroakustiskās kompozīcijas, piemēram, skaņu instalāciju, kas radīta Žaņa Lipkes Memoriālam. Koncertā piedalīsies arī skaņu mākslinieks un fonogrāfs Masksims Šenteļevs, kura veidotā skaņu pasaule radīs vēl vienu dimensiju telpai un mūzikai, pianists Uģis Krišjānis, kā arī «Swedbank» koris diriģenta Artūra Ancāna vadībā.

Komponists Jēkabs Nīmanis par koncertu stāsta, ka «Lietas kuras iedvesmo un lietas ir apzīmējums daļai no tā, kas mani ir aizrāvis un izraisījis interesi pēdējos gadus. Tās ne vienmēr ir arvien jaunas frekvenču kombinācijas elektroakustiskajā un akustiskajā skaņu pasaulē, es vēlos arī uzsvērt senākas mūzikas ietekmi. Koncerts nav par mani, es vienkārši meklēju tēmas sarunai starp māksliniekiem, klausītajiem, šo mirkli un vietu. Sarunas, kas notiek bez vārdiem, ieklausoties, iztēlojoties.»

  • Biļetes pieejamas Rīgas Doma kasē un «eKase.lv».
  • Biļešu cena ir Ls 7, studentiem, skolēniem un pensionāriem Ls 5. Līdz 7 gadu vecumam bez maksas.

Visi ienākumi tiks novirzīti Rīgas Doma jaunās vitrāžas «Ar degsmi par brīvu Latviju» izveidei.

Par sabiedrisko kustību «Mans Doms»:

Sabiedriskā kustība «Mans Doms» ir Rīgas Doma un biedrības «Ascendum» ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu - koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.