Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saslimstība ar gripu mazinās

Gripas izplatība Latvijā pagājušajā nedēļā samazinājusies par 18%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Reģistrēti 370 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Epidemiologi gan atgādina, saslimstība ar gripu joprojām tomēr vērtējama kā plaša - gripas gadījumi tika reģistrēti visās desmit monitoringā ietvertajās teritorijās.

Visaugstākā gripas intensitāte, līdzīgi kā iepriekšējās nedēļā, tika novērota Liepājā un Jelgavā. Saslimstība ar gripu aizvadītās nedēļas laikā palielinājusies Gulbenē, Jūrmalā, Rēzeknē un Ventspilī, pārējās sešās pilsētās (Daugavpilī, Jēkabpilī, Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Valmierā) saslimstība samazinājusies.

Aizvadītās nedēļas laikā turpināja samazināties arī slimnīcās nogādāto gripas slimnieku skaits, kā arī to pacientu skaits, kuriem bijušas gripas izraisītas komplikācijas. Monitoringā iesaistītās 11 slimnīcas sniegušas informāciju par 139 hospitalizētiem pacientiem ar diagnozi gripa un 70 pacientiem ar diagnozi gripas izraisītā pneimonija.

Kopš epidēmijas sākuma līdz šī gada 5.martam SPKC ir saņēmis informāciju par 37 nāves gadījumiem, kad pacientiem saslimšana ar gripu bijusi laboratoriski apstiprināta vai bijušas aizdomas par gripas infekciju.

Epidemiologi atgādina, ka epidēmijas periods parasti ilgst astoņas līdz 14 nedēļas. Par epidēmijas beigām paziņo, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringā iesaistītajām teritorijām saslimstība ar gripu nepārsniedz 100 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Gripas simptomi ir pēkšņs slimības sākums, galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu «laušanas sajūta», aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

Gripas saslimšanas gadījumā slimniekam ir jāpaliek mājās un jāārstējas, jādzer daudz šķidruma, jāievēro miers, kā arī jālieto medikamenti gripas simptomu mazināšanai, ko nozīmējis ārsts.

Veselības stāvoklis īpaši uzmanīgi jāuzrauga grūtniecēm, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām (plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, arteriālo hipertensiju, pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām, u.c.), personām ar lieko svaru, pacientiem vecākiem par 65 gadiem un bērniem vecumā līdz trīs gadiem.