Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja draud denonsēt pamiera līgumu

Ziemeļkoreja otrdien draudēja denonsēt pamiera līgumu, reaģējot uz ASV un Ķīnas panākto vienošanos par jaunu sankciju noteikšanu pret Phenjanu.

Vašingtona un Pekina panākušas vienošanos par jaunu sankciju vēršanu pret Phenjanu, un sagaidāms, ka ANO Drošības padome ierosinātās sankcijas apspriedīs otrdien plkst.18 pēc Latvijas laika paredzētajā slēgtajā sēdē.

Domājams, ka otrdien balsojums nav gaidāms, taču tas varētu notikt tuvākajā laikā.

Plašāka informācija par ASV un Ķīnas vienošanos šobrīd nav pieejama.

Reaģējot uz Pekinas un Vašingtonas vienošanos, Ziemeļkoreja draudēja pilnībā anulēt pamiera līgumu no 11.marta, kad pilnā sparā risināsies ASV un Dienvidkorejas militārās mācības.

Tāpat Phenjana solīja atteikties no militārās tiešās līnijas, kas atrodas uz stingri apsargātās Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas robežas.

Dienvidkorejas un ASV ikgadējās militārās mācības sākās 1.martā, un tās ilgs līdz 30.aprīlim. Tajās piedalīsies vairāk nekā 10 000 ASV karavīru, kā arī vēl lielāks dienvidkorejiešu militārpersonu skaits.

LETA jau vēstīja, ka, nepakļaujoties starptautiskās sabiedrības prasībām, Ziemeļkoreja 12.februārī veica trešo kodolizmēģinājumu.